Fazla 'ventolin' kullanmak

tonnnn

Hectopat
Küçüklüğümden beri alerjik astımım var ve kriz tuttuğunda veya tutabilecek yerlerde önce zrytec olmassa buhar makinesiyle ventolin alıyorum (doktor önermişti hala kullanıyorum) ama benim soracağım. Şu ben ne zaman öksürmeye başlasam annem kuru veya balgamlı ya da astım krizi fark etmez. Annem bana ventolini yaslamaya çalışıyor. Bu şekilde ilacın zararı var mıdır ve ilerde bana ne şekilde geri döner? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. 3 yıldır bir kamu hastanesinde Göğüs Hastalıkları servisinde hemşire olarak çalışıyorum. Nebüllerin sadece atak anlarında ve günde 8 dozu geçmeyecek şekilde kullanılmasını öneriyoruz. Eğer geçirdiğiniz atak ağırsa ayni anda 2 doz nebul kullanabilirsiniz. Aşırı nebul kullanmak ise ilacin olasi yan etkilerinin meydana gelmesine zemin oluşturacaktır.

Son düzenleme:
Öksürmeden öksürmeye fark var. Siz bunu zaten bilirsiniz bu zaman kadar kullanıyorsanız. Hangisinin astımdan hangisinin soğuk algınlığı gibi ayırt edici nedenlerden olduğunu daha iyi anlarsınız. Astım harici kullanmamaya çalışın. Denildiği gibi aşırı dozlarda her ilaçta olduğu gibi yan etkilerden bir veya birkaçı daha sık karşılaşmaya başlayacağınız anlamına gelebilir. İyileşeyim derken kötü olmayın sonra. Anne yüreği bu dayanmaz boşa demezler ama severken öldürmesin bu arada :)

Uzun süreli nefes almayı önleyecek lenflere de baskı yapmaya başlarsa zaten bu Astım krizine yakınsın demektir buna benzer zamanlarda kullanılabilir bunu zaten sen daha iyi anlarsın. Yıllık kan ve görüntüleme kontrollerini yaptırırsan en azından önlem almış olursun zarar gelmeden önce.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı