Fazla yağ oranı nasıl düşürülür?

İp atla bol bol. Günlük 300 IP atlıyordum arada tabii 500 civarı yapıyordum. Tempoyu tutturup şekeri ekmeği kesip günde 2 öğüne düşüp aç kalmaktan korkmadığın sürece problem yok. 1-2 ayda yağ oranın tertemiz olur.

Kilonuzu boyunuzu yazabilir misiniz?

Her gün sabah 5'te kalkıp sirkeli su içip koşsam mesela 1 ayda kilo verebilir miyim?

Kendim yapmadığım için tüm detayları bilmiyorum fakat bir arkadaşım futbol oynuyor, fitness ve kardiyo yapıyor. Başka şeyler yapıyorsa ve asıl etkililer onlarsa bilmiyorum fakat arkadaşımda her ne yapıyorsa arkadaşımda işe yarıyor, ama sizde yarar mı bilmiyorum.

Her gün sabah 5'te kalkıp sirkeli su içip koşsam mesela 1 ayda kilo verebilir miyim?

Sirkeli su yerine kahve içmeniz çok ama çok daha faydalı olur hocam kesinlikle kahve tüketin koşmak yerine bisikletiniz var ise bisiklet daha faydalıdır 1 ayda vereceğiniz kilo ise mevcut kilonuza göre değişir eğer bütçeniz var ise L-Carnitine yağ yakımını sağlar veya pre workout alarak enerjinizi arttırabilirsiniz merak ettiğiniz detay olursa sormaktan çekinmeyin lütfen.

İp atla bol bol. Günlük 300 IP atlıyordum arada tabii 500 civarı yapıyordum. Tempoyu tutturup şekeri ekmeği kesip günde 2 öğüne düşüp aç kalmaktan korkmadığın sürece problem yok. 1-2 ayda yağ oranın tertemiz olur.

Kilonuzu boyunuzu yazabilir misiniz?
1.62 67 kilo boyum çok kısa 14 yaşındayım

1.62 67 kilo boyum çok kısa 14 yaşındayım
Bende 14 yaşındayım 1 ay oldu sanırsam kalori açığı oluşturup hergün 2 saat koşuyorum -4 kilo yağ gitti ama yağlıyım diye karbonhidratı ve yağı kesme lazım çünkü olabildiğince proteinli yiyecek yemeye çalış ve şınav mekik vs. yap çünkü yağ gittiği için cılız gözükme

Sirkeli su yerine kahve içmeniz çok ama çok daha faydalı olur hocam kesinlikle kahve tüketin koşmak yerine bisikletiniz var ise bisiklet daha faydalıdır 1 ayda vereceğiniz kilo ise mevcut kilonuza göre değişir eğer bütçeniz var ise L-Carnitine yağ yakımını sağlar veya pre workout alarak enerjinizi arttırabilirsiniz merak ettiğiniz detay olursa sormaktan çekinmeyin lütfen.

Hocam bisikletim var 16km falan mı sureyim ne kadar yeterlidir.

Hocam bisikletim var 16km falan mı sureyim ne kadar yeterlidir.

Mesafeden çok sürüş süreniz önemli eğer kararlı iseniz en az 1.5 saat sürmelisiniz. Hatırladığım kadarıyla yarım saat bisiklet sürüşü 400 kalori civarı bir rakam yakmanızı sağlıyordu tabii bu aşırı ortalama en azından bizim salonumuzdaki alet öyle gösteriyordu. Ne kadar sürebilirseniz sürün hocam fazlasının pek de bir zararı olacağını sanmam.

Geri
Yukarı