FC 24 Epic Games'ten mi alinmali yoksa Steam'den mi?

Var ki veriyorum. Veremeyen ise 3 saat önce uzatma demesine rağmen yukarıda kralcı ucube deyip aklınca laf sokmaya çalışıyor. Cebindeki parayla çenesi ters orantılı maşallah. Neyse, Epic Games öven birisine daha fazla cevap vermekle uğraşamayacağım. Ne de olsa zamanımız değerli.

Cebimdeki parayı da biliyorsun müneccim gibi adamsın maşallah daha fazla para vermek için bu kadar ısrar etmek daha çok paran olduğunu değil kafanın biraz daha az çalıştığını gösteriyor.

Epic Games'te olmayan sadece Steam'de olan oyunlarda var?
Evet ancak bunun nedeni genelde yayımcıların tercihi. Çünkü Epic'in komisyonu halihazırda daha az, oraya çıkartmamaları için bir sebep yok. Ancak RDR2 lansmanında sizce Rockstar cidden istediği için mi bekletti Steam sürümünü? Ya da Alan Wake 2, örnekler çoğaltılabilir.
Kasa düşürme olayı falan gayet mantıklı zaten kullanılabilir ben Epic'ya da Steam tarafı seçip savunmuyorum hangisinin benim işime yarayacak özelliği var ise onu kullanırım. Steam'den kasa parası ile aldığım şeylerde oldu Epic'in geri ödemesiyle
Kesinlikle katılıyorum.
Steam düşmanı da değilim zaten de dolara geçtikten sonra hiç alışveriş yapmadım daha kur olarak ne verecek falan cidden uğraştırıcı.
Steam kur vermiyor, direkt dolar olarak çekiyor. Kuru bankanız veriyor.

Steam Currency Converter eklentisi var, onu yükledikten sonra Extra Rate'e %5 yazdım, bankalar komisyon koyduğundan dolayı. Birkaç defa alışveriş yaptım, kuruş bile fark etmedi hesaplanan değerden. Onu tavsiye ederim.
Epic şu an bedavadan satıyor gibi fiyatlar veriyor bazı oyunlara gayet mantıklı karşı çıkılacak hiçbir yanı yok. Steam'in de önde olduğu konular var anlamamakta ısrar etse de bazı objektif bakamayan kralcı ‘ucubeler.'
Epic'in böyle bir fiyatlandırma politikasını uygulama nedeni zaten adamların başka bir albenisi yok :)
Bu arada sepet koruma olayına gelirsek Steam'in indirimi aynı anda başlayıp bir hafta daha erken bitti Epic'ten alacak olsaydın sepet korumaya ihtiyacın da olmazdı 28 ine kadar devam ediyor çünkü.
Ne?

Hocam ben size bunu mu anlatmaya çalışıyorum? Ben burada yapılan hizmeti, tüketici-dostu olmaktan bahsediyorum, ve bunu da bizzat yaşadığım bir örnekle ifade ediyorum.

Sizin bahsettiğiniz şey Epic'in indirimlerinin bir hafta daha uzun olması. Yani çok saçma bir argüman ancak istiyorsanız söyleyeyim: Steam'de daha sık indirim düzenleniyor. Sırf indie geliştiricileri desteklemek için bile düzenledikleri var.

Epic:
  • Epic Games Store Yeni Ay Yılı İndirimi 2024 – 27 Ocak – 10 Şubat
  • Epic Games Store Bahar İndirimi 2024 – 24 Mart – 7 Nisan
  • Epic Games Store Mega İndirimi 2024 – 19 Mayıs – 16 Haziran
  • Epic Games Store Yaz İndirimi 2024 – 14 Temmuz – 28 Temmuz
  • Epic Games Store Cadılar Bayramı İndirimi 2024 – 18 Ekim – 1 Kasım
  • Epic Games Store Kara Cuma İndirimi 2024 – 22 Kasım – 29 Kasım
  • Epic Games Store Oyun Ödülleri İndirimi 2024 – 8 Aralık – 10 Aralık
  • Epic Games Store Kış İndirimi 2024 – 15 Aralık – 5 Ocak 2024
Steam: Hepsini yazamadım bu linkten görülebilir, https://steamdb.info/sales/history/

Epic indirim takvimine bakacaktım daha demin, şimdi adamların Steam gibi "indirim takvimini duyurdukları" bir kendi haber kanalları yok, dedim belki SteamDB gibi bir 3. parti sitesi vardır; tabi adamlar API'de paylaşmadığı için o da yok :D

Epic'in en büyük sorunu bu zaten, oyunu korsandan indirmiş gibi hissettiriyor size.
1711121306717.png(Epic)

Buyrun başka bir örnek;
Zamanında Rocket League'i GeForce NOW üzerinden oynuyordum. Biliyorsunuz Epic oyunun geliştiricisini satın aldı, bir süre sonra da Türkçe dil desteği getirdiler sağ olsunlar.

Yalnız Türkçe çeviriyi beğenmediğimden ve Türkçe'de spiker nedense çalışmadığından oyunu İngilizce'ye almak istedim.

Steam'de oyunun kendi ayarlar menüsünde bunun için bir seçenek var, bu seçimler Cloud'la da eşleniyor zaten; rahatça halledebilirsiniz.

Ancak Epic'te bu sorunu çözmek için komut satırı argümanı girmem gerekiyor, asıl sorun ise GeForce NOW'da bunu yapmamın mümkün olmaması. Mecbur oyunu Türkçe oynadım.

Bu da kullanım kolaylığını anlatan güzel bir örnek bence.
Kısaca eğer fiyatta bir uçurum yoksa Steam'den alma taraftarıyım. Okuduğunuz için teşekkürler.

Son düzenleme:
Evet ancak bunun nedeni genelde yayımcıların tercihi. Çünkü Epic'in komisyonu halihazırda daha az, oraya çıkartmamaları için bir sebep yok. Ancak RDR2 lansmanında sizce Rockstar cidden istediği için mi bekletti Steam sürümünü? Ya da Alan Wake 2, örnekler çoğaltılabilir.

Kesinlikle katılıyorum.

Steam kur vermiyor, direkt dolar olarak çekiyor. Kuru bankanız veriyor.

Steam currency converter eklentisi var, onu yükledikten sonra extra Rate'e %5 yazdım, bankalar komisyon koyduğundan dolayı. Birkaç defa alışveriş yaptım, kuruş bile fark etmedi hesaplanan değerden. Onu tavsiye ederim.

Epic'in böyle bir fiyatlandırma politikasını uygulama nedeni zaten adamların başka bir albenisi yok :)

Ne?

Hocam ben size bunu mu anlatmaya çalışıyorum? Ben burada yapılan hizmeti, tüketici-dostu olmaktan bahsediyorum, ve bunu da bizzat yaşadığım bir örnekle ifade ediyorum.

Sizin bahsettiğiniz şey Epic'in indirimlerinin bir hafta daha uzun olması. Yani çok saçma bir argüman ancak istiyorsanız söyleyeyim: Steam'de daha sık indirim düzenleniyor. Sırf indie geliştiricileri desteklemek için bile düzenledikleri var.

Epic:
  • Epic Games Store yeni ay yılı indirimi 2024 – 27 Ocak – 10 şubat.
  • Epic Games Store bahar indirimi 2024 – 24 Mart – 7 Nisan.
  • Epic Games Store mega indirimi 2024 – 19 Mayıs – 16 Haziran.
  • Epic Games Store yaz indirimi 2024 – 14 Temmuz – 28 Temmuz.
  • Epic Games Store Cadılar Bayramı indirimi 2024 – 18 Ekim – 1 Kasım.
  • Epic Games Store Kara Cuma indirimi 2024 – 22 Kasım – 29 Kasım.
  • Epic Games Store oyun ödülleri indirimi 2024 – 8 Aralık – 10 Aralık.
  • Epic Games Store kış indirimi 2024 – 15 Aralık – 5 Ocak 2024.
Steam: hepsini yazamadım bu linkten görülebilir, https://steamdb.info/sales/history/

Epic indirim takvimine bakacaktım daha demin, şimdi adamların Steam gibi "indirim takvimini duyurdukları" bir kendi haber kanalları yok, dedim belki SteamDB gibi bir 3. parti sitesi vardır; tabii adamlar API'de paylaşmadığı için o da yok :D

Epic'in en büyük sorunu bu zaten, oyunu korsandan indirmiş gibi hissettiriyor size.
Eki Görüntüle 2147516(Epic)

Buyurun başka bir örnek;
Zamanında Rocket League'i GeForce NOW üzerinden oynuyordum. Biliyorsunuz Epic oyunun geliştiricisini satın aldı, bir süre sonra da Türkçe dil desteği getirdiler sağ olsunlar.

Yalnız Türkçe çeviriyi beğenmediğimden ve Türkçede spiker nedense çalışmadığından oyunu İngilizce'ye almak istedim.

Steam'de oyunun kendi ayarlar menüsünde bunun için bir seçenek var, bu seçimler Cloud'la da eşleniyor zaten; rahatça halledebilirsiniz.

Ancak Epic'te bu sorunu çözmek için komut satırı argümanı girmem gerekiyor, asıl sorun ise GeForce NOW'da bunu yapmamın mümkün olmaması. Mecbur oyunu Türkçe oynadım.

Bu da kullanım kolaylığını anlatan güzel bir örnek bence.
Kısaca eğer fiyatta bir uçurum yoksa Steam'den alma taraftarıyım. Okuduğunuz için teşekkürler.

Dediğiniz konularda Epic Games eksik evet takvim, oyun sürümü ayarlama falan katılıyorum %5 olayını da ilk defa duydum mantıklıymış. Kuru bankanın ayarladığını da biliyorum hocam özellikle belirtmedim sadece. Teşekkürler sohbet için sizinle zıtlaştığımız bir durum olduğunu sanmıyorum zaten Steam dolara geçmese bende oradan alırdım alacağım oyunu ancak şu an çok irite edici geliyor.

Geri
Yukarı