"Feature 'static local functions' is not available in C# 7.3" hatası

HamzaOzkan

Kilopat
Daha fazla  
İyi günler, C# dilinde "static void" kodunu kullanmak istediğimde resimdeki hatayı alıyorum. Aslında Visual Studio'nun 2022 versiyonunu kullanıyorum ama dili nasıl 7.3'ten 8.0'a veya daha iyisine upgrade edebileceğimi anlayamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    77,2 KB · Görüntüleme: 63
Öğrenme amaçlı Udemy'den ders alıyorum, bu da izlediğim videoda nasıl yaptığıyla alakalı.
Yaptığım hatayı yeni anladım şimdi, hepinize teşekkür ederim ilginiz için sağ olun.

.NET Core 6 kullanmanız lazım C# 8 için. Bu hatayı ben de ara sıra yapıyorum, bir ara sınıf içine sınıf yazıp aynı sınıf içinde kullanmaya çalışmam bile var.

Birincisi kimse yanlış cevap vermedi; ikincisi lokal fonksiyonlar yeni bir özellik.
Ancak kişinin sorunu local function ile alakalı değil.

Yazdığı şeyin bariz şekilde yanlış olduğunu ve yazan kişinin local function, lambdas, monads vs. hakkında gram fikri olmadığını siz de biliyorsunuz. Sırf yazmak için yazdınız yorumu boş bırakmamak için cevaplıyorum.

Ancak kişinin sorunu local function ile alakalı değil.

Yazdığı şeyin bariz şekilde yanlış olduğunu ve yazan kişinin local function, lambdas, monads vs. hakkında gram fikri olmadığını siz de biliyorsunuz. Sırf yazmak için yazdınız yorumu boş bırakmamak için cevaplıyorum.
Konu sahibi sürümü nasıl yükselteceğini sormuş.

Geri
Yukarı