Fedora kurulmuyor

Optikiyaza

Hectopat
Makaleler
4
@tempestian @TheAny

1716145208872.png

1716145235938.png

Alttaki hatayi alinca yukaridaki yerden /boot/efi yazip denedim ama kuramiyorum.

Ne yaptığımı bilmiyorum indirmeye çalışıyorum yalnızca. Windows'tan daha akıcı geldi arayüzü de çok güzel.
Böldüğün diski eğer NTFS olarak formatlamadıysan henüz, normalde sorun yaşamaman lazım. NTFS olarak formatladıysan, BTRFS olarak kurulum sırasında formatlama şansı sunması lazım. Ekstra olarak 512 mb FAT32 yada EFI bir partition oluşturman lazım ki /boot/efi 'yi bağlayabilesin.

Kurarken dikkat etmem gereken ek bir şey var mı?

Böldüğün diski eğer NTFS olarak formatlamadıysan henüz, normalde sorun yaşamaman lazım. NTFS olarak formatladıysan, BTRFS olarak kurulum sırasında formatlama şansı sunması lazım. Ekstra olarak 512 mb FAT32 yada EFI bir partition oluşturman lazım ki /boot/efi 'yi bağlayabilesin.
1716149144315.png

ubuntu kurmak ben

Uğraşmaya üşendim Ubuntu indireyim.

Kurarken dikkat etmem gereken ek bir şey var mı?

Eki Görüntüle 2199904
ubuntu kurmak ben

Uğraşmaya üşendim Ubuntu indireyim.
Benzer bir sorunu onda da yaşayacaksın muhtemelen. :D NTFS olarak biçimlendirmek yerine bölümü Windows'tayken sil. Sildiğinde sana 50 GB ayrılmamış alan verecek. Kurulum ekranında, disk ve bölüm seçip ext4 yada btrfs olarak ayarlarsın. BTRFS ile uğraşmana gerek yok, ext4 seçsen yeter.

Geri
Yukarı