Fedora Linux açılmıyor

Murat712

Femtopat
Daha fazla  
Bir nedenden dolayı;
/etc/pam.d/system-auth dosyasında.
"Auth sufficient pam_unix. So nullok" satırını yorum satırı yaptım ve.
"Auth required pam_unix.so" satırını ekledim.

Bunun sonucunda bilgisayarı yeniden başlattığım zaman "booting Fedora Linux" diyor ve öyle kalıyor.
Bu yazı ekranda iken CTRL+alt+F2 yaptığımda bir ekran açılıyor kullanıcı adı ve şifremi doğru girmeme rağmen " login incorrect " diyor.
GRUB ekranında e'ye basıp Linux ile başlayan satırın sonuna "rw init=/bin/bash" yazdığımda root terminaline girebiliyorum, oradan bahsettiğim dosyaya girip yaptıklarımı geri aldım ama bir işe yaramadı.

Bu sorunu nasıl düzeltirim?

Fedora 39 (6.7.7-200) KDE.
Lenovo IdeaPad Gaming laptop.
RAM 8 GB.
GTX 1650.
i5 işlemci.

Bir nedenden dolayı;
/etc/pam.d/system-auth dosyasında.
"Auth sufficient pam_unix. So nullok" satırını yorum satırı yaptım ve.
"Auth required pam_unix.so" satırını ekledim.

Bunun sonucunda bilgisayarı yeniden başlattığım zaman "booting Fedora Linux" diyor ve öyle kalıyor.
Bu yazı ekranda iken CTRL+alt+F2 yaptığımda bir ekran açılıyor kullanıcı adı ve şifremi doğru girmeme rağmen " login incorrect " diyor.
GRUB ekranında E'ye basıp Linux ile başlayan satırın sonuna "RW init=/bin/bash" yazdığımda root terminaline girebiliyorum, oradan bahsettiğim dosyaya girip yaptıklarımı geri aldım ama bir işe yaramadı.

Bu sorunu nasıl düzeltirim?

Fedora 39 (6.7.7-200) KDE.
Lenovo IdeaPad Gaming laptop.
RAM 8 GB.
GTX 1650.
i5 işlemci.

Dediğiniz ekran TTY ekranı doğru girseniz " Login İncorrect " hatası vermez emin olun ve vim ile /etc/pam.d/system-auth dosyasını düzeltin.

Geri
Yukarı