Fedora Linux neden popüler?

Fedora her şeyden biraz biraz sunan bir platform. Arch'ın güncelliği, Debian'ın stabilitesi, Pop_OS!'un arayüzü, Linux Mint'in kolaylığıyla sunuyor, Red Hat'ın güçlü paket yöneticisiyle birleşince güzel bir dağıtım ortaya çıkıyor. Bir şeyde iyi olmak yerine her şeyden biraz biraz yapmaya çalışıyor, düzgün yapıyor ki kullanan birçok kişi aradığını bulabiliyor.

Fedora her şeyden biraz biraz sunan bir platform. Arch'ın güncelliği, Debian'ın stabilitesi, Pop_OS!'un arayüzü, Linux Mint'in kolaylığıyla sunuyor, Red Hat'ın güçlü paket yöneticisiyle birleşince güzel bir dağıtım ortaya çıkıyor. Bir şeyde iyi olmak yerine her şeyden biraz biraz yapmaya çalışıyor, düzgün yapıyor ki kullanan birçok kişi aradığını bulabiliyor.
Merhaba DE olarak neyi kullanıyor, fedora kullanmak istiyorum, üstte bar ve altta dock olacak şekilde ne önerirsiniz? Teşekkür ederim

Merhaba DE olarak neyi kullanıyor, fedora kullanmak istiyorum, üstte bar ve altta dock olacak şekilde ne önerirsiniz? Teşekkür ederim
GNOME kullanıyor. Tabii ki depolardan KDE vs. indirebilirsiniz. Dash to Panel etkentisiyle kendinize rıhtım yapabilirsiniz. GNOME'un kendi rıhtımı da iş görür.

Ben şahsen hiç beğenmedim codecler güncel değil mpv de bazı videolarda sorun yaşadım paket sistemi karışık ve ağır,masaüstü hantal hatta tweak yapılmış windows bile masasüstü daha hızlı geldi, arch linux daha seri geldi bir kaç gün sonra archa geri döndüm.

Ben şahsen hiç beğenmedim codecler güncel değil mpv de bazı videolarda sorun yaşadım paket sistemi karışık ve ağır,masaüstü hantal hatta tweak yapılmış windows bile masasüstü daha hızlı geldi, arch linux daha seri geldi bir kaç gün sonra archa geri döndüm.
Merhaba, hantallık Gnome Guiden mı kaynaklanıyor acaba? efektler vs saçma geliyor, göz beyin yoruyor, siz ne önerirsiniz ne kullanıyorsunuz acaba?

Merhaba, hantallık Gnome Guiden mı kaynaklanıyor acaba? efektler vs saçma geliyor, göz beyin yoruyor, siz ne önerirsiniz ne kullanıyorsunuz acaba?
Endeavouros xfce geri döndüm çok daha seri ve güncel.
Fedorada cinnamon, gnomede kurdum beğenmedim pc eski zaten net, surf,film,dizi amaçlı kullanıyorum sadece, mpv codeclerinde bile sorun yarattı bir türlü çözemedimde nette denen tüm yolları denedim olmadı bir türlü pes ettim sildim :)
Linuxda durma amacım vulkan api lerinin güncel olması mpv ile videolarda kalite atlıyorum.

Merhaba, hantallık GNOME'dan mı kaynaklanıyor acaba? Efektler vs. saçma geliyor, göz-beyin yoruyor. Siz ne önerirsiniz ve ne kullanıyorsunuz acaba?
Fedora'da sanırım GNOME için Devingen Üçlü Tampon Önbellekleme yaması eklenmemişti. Bu özelliğin olmaması güçsüz ekran kartlarında animasyonlarda hantallığa sebep oluyor. GNOME 44'de standart olması lazım, Ubuntu ve Debian'da yama olarak GNOME 43'e eklendi. Fedora 38'de bu sorunu yaşamamanız lazım ki o da GNOME 44 ile geliyor.

Geri
Yukarı