Felsefe bölümünde neden ceza aldım?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Felsefe düşünmek ve bilimsel olarak araştırmak olduğundan yaptığınız felsefe olmuyor.

Felsefe hakkında daha çok bilgi edinmenizi tavsiye ederim.

O konuda gereksiz mesaj yazan çoktu konuyu dikkatli bakın derim her neyse. Soru tanrı kendini neden göstermiyor demiş ben cevabı verdim. Kutsal kitaplarda yazılmiş ve üzerine araştırdım. Eğer tanrı'yı görmek çok istıyorsanız cennete gidin yeter. Ayette öyle yazıyor cennete gelen insanlar tanrı kendini gösterecektir.

Biz tanrı şu gibi mantıklı bir şey diyemeyiz ki.
Felsefe zaten düşünmek ile alakalı. Kesin bir şey demenize gerek yok, düşününüz ve akıl ve mantık çerçevesinde bir şey yazınız.
O konuda gereksiz mesaj yazan çoktu...
Rapor edebilirsiniz.
Kutsal kitaplarda yazılmiş ve üzerine araştırdım.
Bu felsefe olmuyor. Hiçbir yerinde düşünmek yok ve bilimsel değil.

Felsefe zaten düşünmek ile alakalı. Kesin bir şey demenize gerek yok. Düşününüz ve akıl ve mantık çerçevesinde bir şey yazınız.

Rapor edebilirsiniz.

Bu felsefe olmuyor.
Bilimsel şekilde yazayım ne yazayım? Tanrı var olduğunu kanıtlanmıştı yanlış hatırlamıyorsam.

Bilimsel şekilde yazayım ne yazayım? Tanrı var olduğunu kanıtlanmıştı.
Felsefeye örnek:

1) Tanrı var mıdır? Kanıtlar gösterilebilir mi?
2) Ölüm son mudur?

Düşüncem değil de örnek olarak cevaplar:

1)
a) Evren varsa tanrı da vardır.
b) Madde varsa maddi olmayan şeyler olamaz ve tanrı yoktur.
c) Onun hakkında bir şey bilemeyiz ve kanıtlayamayız.

2)
a) Son değildir çünkü madde yok olmaz.

Felsefe böyle oluyor.

Felsefeye örnek:

1) Tanrı var mıdır? Kanıtlar gösterilebilir mi?
2) ölüm son mudur?

Düşüncem değil de örnek olarak cevaplar:

1)

A) evren varsa tanrı da vardır.
B) madde varsa maddi olmayan şeyler olamaz ve tanrı yoktur.
C) onun hakkında bir şey bilemeyiz ve kanıtlayamayız.

2)

A) son değildir çünkü madde yok olmaz.

Felsefe böyle oluyor.

Zaten öyle yazdığımı düşünüyorum. Sorunu cevabını vereceğimi verdim.
Ama konu daha çok inananlara laf atmaktı.

Felsefe düşünmek ve bilimsel olarak araştırmak olduğundan yaptığınız felsefe olmuyor.

Felsefe hakkında daha çok bilgi edinmenizi tavsiye ederim.
Felsefe bilmeyen birisinden felsefe dersi alıyor millet ne güzel. Felsefe düşünmektir, dümdüz. Muz üzerine bile felsefe yapabilirsin. Belli kurallara ve olağan şartlarda benzer sonuçlara, yasalara bağlandığı taktirde bilim olur. Bilim olduktan sonra felsefeden çıkar. Felsefe sandığınız gibi bir şey değil yani.
Her zaman olduğu gibi insanlara boş yere engel koymuşsunuz sırf düşüncesi sizin hoşunuza gitmediği için. Çocuk burada din felsefesi yapmış.
Hadi beni de engelleyin. 🙂

Felsefe sandığınız gibi bir şey değil yani.
Bilimsel ile akıl ve mantık çerçevesi diyorum. Sözlükten de kontrol edebilirsiniz. Tabii ki dolapta kaç tane muz olduğu hakkında bile felsefe yapabilirsiniz ve parçacıklarına kadar inip dolapta milyar tane var diyebilirsiniz.

Yoksa tabii ki bilim ve felsefe aynı değil. Herhangi bir şeyi kaynak gösterince felsefe olmuyor. Gidip, hikaye kitabını kaynak gösterip uçan ve yaşayan robot ejderhalar var demeye benziyor.

Bilimsel ile akıl ve mantık çerçevesi diyorum. Sözlükten de kontrol edebilirsiniz. Tabii ki dolapta kaç tane muz olduğu hakkında bile felsefe yapabilirsiniz ve parçacıklarına kadar inip dolapta milyar tane var diyebilirsiniz.
Bilimsel olduğu zaman zaten felsefenin işi bitiyor orada. Felsefe bilim öncesidir.
Kendi çapında sorguluyor işte, bırakmak lazım. Hiçbir şeyi sorgulamayan bireylerin yetişmesinden daha iyidir, değil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı