Felsefe bölümünde neden ceza aldım?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Nakerosu

Hectopat
Makaleler
27
Yer
Japonya, Tokyo
Felsefe bölümde bir konuyla tartışıyorduk ama uyarı almışım. Sebebi ise konuyu saptırmışım. Hangi mesaj da acaba? 1-2 tane yazdım. Konuyu saptıracağı bir şey yazdığımı hatırlamıyorum.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (31).png
    Ekran Görüntüsü (31).png
    70,7 KB · Görüntüleme: 96
Son düzenleyen: Moderatör:
@Tim hocam, bu Tanrı hakkında olan konuların hep din ile bağlantısı var ama. Biz Tanrı şu gibi mantıklı bir şey diyemeyiz ki.

Başka bir boyut gibi düşünün. Burada da felsefe yaptığımı sanmayın. Bu bir örnek sadece. İyi Sosyaller.

Felsefeyle alakasız mesajınız buydu:

Eki Görüntüle 654469

Herhangi bir şeyi kaynak gösterdiğinizde düşünmüş olmuyorsunuz.
Orayı sadece ayet yazdım. Kaynak gösterdim diye düşünmüş anlamı nereden çıktı. Bence düşündüm öyle yazdım. Nereden bileceksin düşünüp düşünmediğini?

Tanrı neden kendini göstermiyor sorusunun cevabıyla tanrının var olup olmadığına inancınızın alakası nedir, ya da cennet ve cehennemin?

Felsefe düşünmek ve bilimsel olarak araştırmak olduğundan yaptığınız felsefe olmuyor.

Felsefe hakkında daha çok bilgi edinmenizi tavsiye ederim.

Karışıklığa sebep olduğu için düzenleme: Felsefe ve bilim aynı değildir. Felsefenin sadece akla ve mantığa uygun olması gerekiyor. Bilimsel ile de onu demek istedim. Gerçek bilim gözüyle bakınca o zaten felsefe olmuyor, bilim oluyor.

Son düzenleme:
Felsefe düşünmek ve bilimsel olarak araştırmak olduğundan yaptığınız felsefe olmuyor.

Hayır, biz orada felsefe yaparken direkt kurban bayramına getiriyor adam. Asıl ceza alması gereken kişi konu sahibi olmalı.

Maytapın fitilini ateşliyor ve herkes yanıyor bundan.

Hocam haklısınız ama konu sahibi gerçekten fitil gibi ateşliyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı