Feminizm olayını bir türlü anlamadım

Kadın-erkek eşitliğini savunmak amacıyla ortaya çıkan ideoloji, sonraları (artık kadınların şınarmasıyla mı demeliyim, bilemiyorum) kadınları üstün görme, erkekleri hayvan/köle yerine görme ideolojisine dönüşmüştür.

Feminizmi savunmak aptallıktır, uzak duracaksın. Bir kadın gerçekten eşitlik mi istiyor yoksa feminizmi mi savunuyor kabak gibi belli oluyor zaten, feministler erkekleri küçümseyip kendini "tanrı" rolüne koymaktan başka bir şey yapmaz.

Kadın-erkek eşitliğini savunmak amacıyla ortaya çıkan ideoloji, sonraları (artık kadınların şınarmasıyla mı demeliyim, bilemiyorum) kadınları üstün görme, erkekleri hayvan/köle yerine görme ideolojisine dönüşmüştür.

Feminizmi savunmak aptallıktır, uzak duracaksın. Bir kadın gerçekten eşitlik mi istiyor yoksa feminizmi mi savunuyor kabak gibi belli oluyor zaten, feministler erkekleri küçümseyip kendini "tanrı" rolüne koymaktan başka bir şey yapmaz.
Sonuna kadar katılıyorum.

Her ne kadar yazılı kanunda( anayasada) kadın ve erkek eşit olsa da
Yazısız kanunlarda ( toplumun içinde oluşturduğu kanunlar) kadın ve erkek eşit değil zira ataerkil bir toplumuz.

Bundan dolayı feminizm akımı var :)

Zaten daha ilerisi (erkekler ölsün kadınlar yaşasın) o ideolojide yobazlığa giriyor :)

Bir görüşün, bir idealin fanatiği olmak o ideali tanımayanların ilk olarak fanatiklerden tanıması yüzünden çoğu zaman yanlış anlaşılır. Fanatikler de çoğu zaman önplanda oldukları için adı çıkmış dokuza inmez sekize tarzı devam eder. İşi aşırıya ve saçmalığa vardırdıkları için görüş amacından sapar.

Erkek feministler bunu beğenmedi. :D
Günümüzde erkek feminist olabileceğini düşünmüyorum. Feminist erkek ya erkek değildir, ya da feministlik nedir bilmiyordur.

Kadın-erkek eşitliğini herkes savunabilir, ama günümüzde feminizm daha çok cinsiyet ayrımcılığına dönüşmüş durumda.

Feminizmin amacı umurumda değil çünkü feministlerinde umurunda değil tek bildikleri feministim deyince insanlar tarafından tanrı gibi görülme isteği.

Günümüzde erkek feminist olabileceğini düşünmüyorum. Feminist erkek ya erkek değildir, ya da feministlik nedir bilmiyordur.
Aynı fikirdeyiz ama tahmin edemeyeceğin kadar çok var. Gerçi çoğu bunu kadınlara yaklaşma taktiği olarak kullanıyor. Bunu da tahmin etmek zor olmasa gerek, görünen koy kılavuz istemiyor. :)

Geri
Yukarı