Fen lisesi kazanmak için ne gerekir?

Örnek sorularla alakası yoktu, zor olmayabilir ama yalan söylemişlerdi.
Ha onu diyorsun o konuda MEB e güvenme örnek sorulara benzicek diye onlarla şartlama o yüzden üstte önerdiğim kaynaklar önemli.Bir de soruları, tarzlarını ezberleme mantığını ezberle LGS de 100 kitapta çözsen çözmediğin tür soru çıkabilir ama mantık muhakeme yapabiliyorsan yapabilirsin.

Ha onu diyorsun o konuda MEB e güvenme örnek sorulara benzicek diye onlarla şartlama o yüzden üstte önerdiğim kaynaklar önemli.Bir de soruları, tarzlarını ezberleme mantığını ezberle LGS de 100 kitapta çözsen çözmediğin tür soru çıkabilir ama mantık muhakeme yapabiliyorsan yapabilirsin.
Soru tipi veya mantığı nasıl ezberleniyor hala anlamadım. Örnek atar mısın?

Fen'den sonra Türkçe'ye geçeceğim ve sonrasında Sosyal'i yapacağım. En sonunda Matematik'i tekrar edeceğim. Yaz tatilinde Tonguç Akademi'nin "7'den 8'e" kitabını yapacağım. Matematik için yeni nesil soru bankası alacağız.
7'den 8'e kitabı vakit kaybından başka bir şey değil. Almanı önermem.

Okuduğunu anlamaya özen göster, yapılan hataların çoğu dikkatsizlikten ve okuduğunu anlamamaktan kaynaklanıyor. Farklı türlerde olan kitapları okursan faydasını görebilirsin.
Kitap okuma alışkanlığı edindim. O kısımda umarım sorun olmaz fakat paragraf çözerken çok sıkılıyorum.

Soru tipi veya mantığı nasıl ezberleniyor hala anlamadım. Örnek atar mısın?
Örneğin örnek sorulara benzemiyordu dedin. Örnek sorularla aynı soru ya da sadece şıkları ve sayıları değişmiş soru tabiki çıkmaz.Mesela EBOK EKOK matematikten örnek sorularda sordular.Senin EBOB EKOK un mantığını anlaman lazım onu her yerde kullanabilmek için bir süre sonra anlıyorsun zaten LGS bilgi değil; dikkat, zeka, mantık muhakeme ölçer.Bunları yaparsan başarırsın.

Yani fen lisesi kazanmak o kadar zor değil bu yaşadığın şehirde kaç tane fen lisesi var? Taban puanları ne? Bunlarada bağlı. Ben zamanında Anadolu lisesi puanına fen lisesine gidebilmiştim.

Yeni konular

Geri
Yukarı