Yazım kurallarını bilmeden Fen lisesi kazanmak

Yazım kuralları öğrenmek zor bir şey değil ki. Öyle bir liseye gitmek için mantıken yüzlerce saat "Türkçe" çalışman gerekiyor. Yüzlerce saat Türkçe çalışıp yazım kurallarına bakmadıysan bu senin sorunundur.

Net bir tane yazım kuralı sorusu geliyor sınavda, çıkmayacak konu için bile binlerce soru çözüp garanti konuya çalışmamak da ayrı bir kafaymış.

Kendim de bir Fen lisesinde okuyorum ve burayı kazanıp yazım kurallarına orta düzeyde de olsa bilmeyeni garipserim açıkçası. Kimseye aptal demem elbette ama niye çalışmadın diye de sorarım yani. :)

Bunu yazmamın nedeni yazım kurallarını bilmeyenlere aptal gözüyle bakılmasıdır. Yazım kurallarını bilmeyenler de zeki olabiliyor.
Yazım kuralları bilmeyenlere aptal gözüyle bakılmıyor ki? Neden bir insan kendi dilinin yazım kurallarına öğrenmemek için bu kadar gayret eder anlamıyorum. Yazım kurallarını öğrenmek kötü bir şey değil. Bu arada; nerede "aptal" muamelesi gördünüz acaba?

Yazım kuralları öğrenmek zor bir şey değil ki. Öyle bir liseye gitmek için mantıken yüzlerce saat "Türkçe" çalışman gerekiyor. Yüzlerce saat Türkçe çalışıp yazım kurallarına bakmadıysan bu senin sorunundur.

Net bir tane yazım kuralı sorusu geliyor sınavda, çıkmayacak konu için bile binlerce soru çözüp garanti konuya çalışmamak da ayır bir kafaymış.

Kendim de bir Fen lisesinde okuyorum ve burayı kazanıp yazım kurallarına orta düzeyde de olsa bilmeyeni garipserim açıkçası. Kimseye aptal demem elbette ama niye çalışmadın diye de sorarım yani. :)
LGS'ye 3 gün kala tüm derslere çalıştım. Yazım kurallarını ezberliyorum ama sonra unutuyorum.

Geri
Yukarı