Fen lisesi vs Anadolu lisesi

Daha fazla  
Ben şu an 10. sınıfım ve Ünye Fen Lisesi'nde okuyorum. Samsun Anadolu Lisesi'nin de puanı daha yüksek ama nakil aldırırsam oraya geçebilirim. Sizce daha yüksek Anadolu lisesi mi daha düşük Fen Lisesi mi? Samsun'da oturuyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Neden okulunu değiştiriyorsun? Fen lisesinde okuyorsun daha ne istiyorsun? Bu kararı tercih yaparken verecektin.
Fikrimi de belirteyim ben tercih yaparken daha yüksek puanlı Anadolu lisesi seçerdim.

Hem o okul bana çıkmış hem de yüksek puanlı neden kaçırayım?

Bir de şu var fen lisesinden okuyan arkadaşlarım şikayetçiydi. Yazılılarda yalnızca fen lisesi müfredatında olan oldukça zor konular soruyorlarmış.

Ama şöyle bir şey de var mezun olunca fen lisesi diploman olacak bunun havası var 😉

Son düzenleyen: Moderatör:
Neden okulunu değiştiriyorsun? Fen lisesinde okuyorsun daha ne istiyorsun? Bu kararı tercih yaparken verecektin.
Fikrimi de belirteyim ben tercih yaparken daha yüksek puanlı Anadolu lisesi seçerdim.

Hem o okul bana çıkmış hem de yüksek puanlı neden kaçırayım?

Bir de şu var fen lisesinden okuyan arkadaşlarım şikayetçiydi. Yazılılarda yalnızca fen lisesi müfredatında olan oldukça zor konular soruyorlarmış.

Ama şöyle bir şey de var mezun olunca fen lisesi diploman olacak bunun havası var 😉

Ben başından beri Anadolu'yu istiyordum zaten ama çıkmamıştı bu sefer nakil alabiliyormuşum da kafam karıştı okul değiştirmeye değer mi?

Ben başından beri Anadolu'yu istiyordum zaten ama çıkmamıştı bu sefer nakil alabiliyormuşum da kafam karıştı okul değiştirmeye değer mi?

Değmez kurulu düzenini bozma. Arkadaşların değişecek orada tanışma dönemi çok sıkıntılı geçiyor.

Eğer ki mevcut okulunda bir sorunun yoksa geçme.

Pek fark yok ben anadolu lisesi okuyorum ablamda fen lisesi mezunu oradan biliyorum. Birkaç farkdan biri fen lisesinde alan seçemiyorsun alan seçeceksen başka okulu nakil aldırman gerekir, anadolu da öyle bir dert yok.

Geri
Yukarı