Fen lisesi vs Anadolu lisesi

Liseler arasındaki tek fark öğrenci kalitesidir. Hatta, kötü liselerdeki hocaların daha kaliteli olduğunu çoğu yerde işittim ve kendimde şahit oldum. Tabii istisnalar var. Lisen üniversiteni belirler. İşi ciddiye alıp çalışabildiğin kadar çalış ve ortamı iyi olan bir liseye gidip hırslan. Hırslan ki üniversitede istediğin bölümü kazanasın. Naçizane tavsiye

Liseler arasındaki tek fark öğrenci kalitesidir. Hatta, kötü liselerdeki hocaların daha kaliteli olduğunu çoğu yerde işittim ve kendimde şahit oldum. Tabii istisnalar var. Lisen üniversiteni belirler. İşi ciddiye alıp çalışabildiğin kadar çalış ve ortamı iyi olan bir liseye gidip hırslan. Hırslan ki üniversitede istediğin bölümü kazanasın. Naçizane tavsiye
Hocam tercihlerimde olan ve gitmesi daha kolay olan bahsettiğim Anadolu lisesi'ni biraz araştırdım ve bana daha modern ve çağdaş yapıya uygun gibi geldi,ama bir yandan yazılım için sayısal da önemli,öğrenci kalitesi bakımından bu 3 lise de muhteşemdir diye tahmin ediyorum.

Öncelikle sınava 2 ay kalmadı. 40 gün gibi bir süre var. İşi ciddiye alsan iyi olur. Fen lisesi anadolu lisesinden daha iyi olur. Denemelerden 390 400 aldığını söylemişsin ve bu çok düşük bir puan. Denemede 490 alan arkadaşım sınavda 450 aldı. Sınav anı bambaşka yani. Eğer kendine güveniyorsan yapabilirsin. Umarım başarırsın. Bol bol matemetik çalış ve deneme çöz.
Not: Olmazsa olmasın dünyanın sonu değil .

Puan yerine yaptığın netleri atarmısın?
Hafızamda olduğu kadarıyla söyleyeyim,en son yaptığım denemede 390 civarı bir puan aldım,Türkçe 16 net,İnkilap 9 net,İngilizce 9 net,Fen 18 net,Din full veya 9 net olabilir pek hatırlayamadım,Matematik ise 11-13 net arası bir şeydi,yani genel olarak 70-75 net arası bir sonucum vardı,bu sonuç bazı denemelerde 65-70 arası bazılarında daha yüksek oluyordu.Karne notlarım ise dönem sonu ortalamam 89-92 arası.

Tabela olmayan ve giriş puanları birbirine yakın bir Anadolu lisesi ile bir Fen lisesi birbirine yakın kalitededir.Fen lisesinde imkanları daha iyidir ve sayısal ağırlıklıdır, orada daha çok çalışırsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı