Fen lisesinden Anadolu lisesine geçilir mi?

Hocam gideceğiniz okul niteliksiz, siz sayısalsınız. Sizin bu dönemleriniz geleceğiniz için çok önemli. Evet yurt kötü hapis gibisindir fakat senin burada çekeceğin 2 yıl sonraki 20-30 yılına eşdeğer. Bence kalmalısın. Sayısalsın ve önün çok açık. Niteliksiz bir anadoluda bozulursun eminim.

Hocam şimdi asıl iş sizde neden çalışmadığınızı anlamanız lazım çünkü iş kumar, Anadolu lisesine geçmek sizi düzeltecek mi, veya biraz daha kendize zaman ayırırsanız düzelebilir misiniz?

Yani bence geçmeyin zaten disiplininiz yok oraya geçmek sizi tamamen uzaklaştırabilir.

Şahsen kaba olmak istemem ve yanlış anlamayın beni ama eğer Fen lisesinde çalışmıyorsanız kendinizde bir sıkıntı vardır.

Kendinizi sorgulayın geleceğinizi bir tahmin etmeye çalışın.

Hocam şimdi asıl iş sizde neden çalışmadığınızı anlamanız lazım çünkü iş kumar, Anadolu lisesine geçmek sizi düzeltecek mi, veya biraz daha kendize zaman ayırırsanız düzelebilir misiniz?

Yani bence geçmeyin zaten disiplininiz yok oraya geçmek sizi tamamen uzaklaştırabilir.

Şahsen kaba olmak istemem ve yanlış anlamayın beni ama eğer Fen lisesinde çalışmıyorsanız kendinizde bir sıkıntı vardır.

Kendinizi sorgulayın geleceğinizi bir tahmin etmeye çalışın.
Haklısın sorun bende Anadolu lisesine geçersem evde olmuş olucam ve ailemin baskısıyla mecburen ders çalışıcam ama ben zorlamayla ders çalışmaktan nefret ederim şöyle bir sıkıntı daha var bu kararı sabaha ladar düşünmem gerek ve eğer önerebilirsen nasıl çalışabilirim

İşin diğer tarafında fen lisesinde çevrene baktığında sürekli çalışan arkadaşlar görürsün. Böyle olunca insanın ister istemez çalışası geliyor. Hocalar üzerinde de doğal olarak fen lisesi optimizasyonu bulunuyordur. Anadolu lisesinde, hele niteliksiz bir okulda bu gibi arkadaşların belki onda biri kadarını görebilirsin.

İşin diğer tarafında fen lisesinde çevrene baktığında sürekli çalışan arkadaşlar görürsün. Böyle olunca insanın ister istemez çalışası geliyor. Hocalar üzerinde de doğal olarak fen lisesi optimizasyonu bulunuyordur. Anadolu lisesinde, hele niteliksiz bir okulda bu gibi arkadaşların belki onda biri kadarını görebilirsin.
Yüksek puanlı bir lisedeyse dediğiniz doğru ama 350-360 ile alan liselerde var ki oradaki öğrencilerin çoğu Anadolu'da bahsettiğiniz gibi olabiliyor maalesef. Fakat öğretmenler kısmına katılıyorum ayrıca fen liselerine daha fazla önem verilir genelde mesela bir öğretmen eksik olursa kısa sürede yeri dolduruluyor görevlendirmeyle falan. Ayrıca kaldığınız pansiyon iyiyse bence çalışarak iyi notlar edin.

Yüksek puanlı bir lisedeyse dediğiniz doğru ama 350-360 ile alan liselerde var ki oradaki öğrencilerin çoğu Anadolu'da bahsettiğiniz gibi olabiliyor maalesef.
En düşük puanlı fen lisesi 440 puan bandında görünüyor (%3,5).

Pansiyon konusunda size katılıyorum, mesela ben proje AİHL'de son sınıf okuyorum. Pansiyonda kalan arkadaşlarım sıkı bir disiplin altında tutuluyor, okul çıkışı kurs + etütleri var. Gece yarısı 2-3'e kadar ders çalışabiliyorlar.

En düşük puanlı fen lisesi 440 puan bandında görünüyor (%3,5).

Pansiyon konusunda size katılıyorum, mesela ben proje AİHL'de son sınıf okuyorum. Pansiyonda kalan arkadaşlarım sıkı bir disiplin altında tutuluyor, okul çıkışı kurs + etütleri var. Gece yarısı 2-3'e kadar ders çalışabiliyorlar.
Onlar en bilinenler hocam, tüm Türkiye'de kaç tane fen lisesi vardır kim bilir. Misal Malatya'da geçen sene 357 ile alan iki tane lise vardı. Bu sene sınavın kolaylığından birçok yerde yükseldi. Şu an o liseler 370-390 bandında alıyorlar yine de.

Dediğiniz gibi ders çalışmak isteyenler için pansiyon güzel olabiliyor. Evde ses varsa hele ki.

Onlar en bilinenler hocam, tüm Türkiye'de kaç tane fen lisesi vardır kim bilir. Misal Malatya'da geçen sene 357 ile alan iki tane lise vardı. Bu sene sınavın kolaylığından birçok yerde yükseldi. Şu an o liseler 370-390 bandında alıyorlar yine de.
Doğruymuş, sitede göstermiyormuş. Şimdi gördüm.

Geri
Yukarı