Fenerbahçe Lig'den çekilebilir

Bu ne derece kör bir cehalettir ki devletin bütün kademelerine, polisin ve askerin en üst seviyelerine sızmış örgüt niyeyse sadece bir spor kulübüne giremediğini farzetmektir. Aç iki dakika araştır görürsün kendi kulübündeki fetö organizasyonunda yer almış isimleri.

Cas davası da şerefinizdi hani o ne oldu sahi? Uefa tescilli şikeciler listesinden sildirin adınızı sonra konuşalım.

Hakan Şükür dediğin isim senin rekorlar kırmış milli futbolcun bu arada :) Öyle bireysel işlerden girerseniz oradan çıkamazsınız.

Önceki sorularıma tek bir cevap yok bu arada. Normal tabi anlayabiliyorum. Ama şu var; ahlaksızlara sürekli ahlaksız olduklarını hatırlatmazsan, gün gelir sana ahlak satmaya kalkar. O yüzden her platformda, her ortamda bir adım geri atmak yok, sürekli ensenizdeyiz.
Sen şimdi 2010-2011 senesinde de Trabzon'un şampiyon olduğunu savunuyorsundur. Bize şike davası açıldığı için Şampiyonlar ligine gidemedik. Zaten daha sonra da bizim şike yapmadığımız anlaşıldı.

Hakan Şükür istediği kadar ödül kazansın. Kalkıp bir terör örgütüyle iş birliği yapıyorsa ödüllerin hiç bir anlamı kalmaz.

Ahlaksız kişiler sürekli iftira attığı için bu lig bu halde zaten. Attığım görsel sana tanıdık geldi mi ahlak bekçisi?

Siz bizim ensemizde değilsiniz. Gerçekleri kapatmak için girdiğiniz yoldasınız.

@YJMalmsteen Son cevabımı verdim ve bu konuşmayı burada bitirdim.
Arkadaşlar. Artık O takım, bu takım kavgası yapmamızın anlamı yok. Burada haksız tarafı Trabzonspor olarak görüyorum ancak bunu bir tarafa bırakacağım. Amacımız Türk futbolunu iyileştirmek olmalı. Bu kavgalarla bir yere varabilecek miyiz? Varamayacağız. Bu dediğimi anlamanız çok önemli. Türk futbolu ileriye gitmek yerine geriye gidiyor..
Buyurun. Buraya yazmıştım. İlla tartışmak istiyorsanız devam ederiz.

Dosya Ekleri

• 57cbe3e467b0a93f086eae27.png
    57cbe3e467b0a93f086eae27.png
    321,9 KB · Görüntüleme: 38
Son düzenleme:
Futbol izleyenlerin çoğunun yaşı ne cemaatlerin ortamını görmüş olmaya, ne hakan şükür'ü tanımış olmaya yeter. Konuşulanlar hep duyum, hep birileri öyle öğretmiş. Ülkede her konuda, futbol olsun, siyaset olsun, bir suçlayan itham eden, ahlak savunucusu olur, bir de başkasının yaptığı hatayı kendi yapmış gibi aklamaya çalışan. Bu pozisyonlar her hafta değişir, bu hafta akıl veren gelecek hafta küfür eden taraftadır. Örneğin X takım lehine hata olur, o takımı tutan herkes suçlanır ve onlar da pozisyonu aklamazlarsa suç üstlerine kalacakmış gibi subjektif yanlı yorumlar yaparlar. Bu durumlar her yıl katlanarak devam ediyor, belli bir çözümü yok çünkü radikal insan çok, yani eğitimle ilgisi de yok, hatırlayın buradan yollanan bir kişiyi, ne kadar radikal, ne kadar saplanmış kendi fikirlerine. Ben bunu yuvarlanan bir kar topuna benzetiyorum, doğruyu söylemek için oraya katılan herkes diğerleriyle beraber büyüyerek yuvarlanıyor. Basit bir yöntem var, kim ki biz hep mağduruz edebiyatı yapıyor, oradan ayrılın. Bir tarafın tamamen masum olduğuna inanıyorsan ya fanatiksindir ya aptal, her ikisi isen de işte sahaya iniyorsun.

Sen şimdi 2010-2011 senesinde de Trabzon'un şampiyon olduğunu savunuyorsundur. Bize şike davası açıldığı için Şampiyonlar ligine gidemedik. Zaten daha sonra da bizim şike yapmadığımız anlaşıldı.

Hakan Şükür istediği kadar ödül kazansın. Kalkıp bir terör örgütüyle iş birliği yapıyorsa ödüllerin hiç bir anlamı kalmaz.

Ahlaksız kişiler sürekli iftira attığı için bu lig bu halde zaten. Attığım görsel sana tanıdık geldi mi ahlak bekçisi?

Siz bizim ensemizde değilsiniz. Gerçekleri kapatmak için girdiğiniz yoldasınız.

@YJMalmsteen Son cevabımı verdim ve bu konuşmayı burada bitirdim.

Buyurun. Buraya yazmıştım. İlla tartışmak istiyorsanız devam ederiz.
Birinicisi, şike yapmadığınız anlaşıldı diye bir olay yok. Şike iddianamesine delil olan ses kayıtlarının hiçbiri sanıklar tarafından reddedilmedi. Hatta "radara yakalandık" ve "yaptıysam fb için yaptım" tabirleri çok meşhur olmuştu. O zaman bu delilleri toplayan devlet yetkilileri daha sonra görevden uzaklaştırıldığı için, tamamen yasal ve gerçek olan bu delillerin hepsi ülkede bir anda hükümsüz duruma düşürüldü. O şike davasına delil olan ses kayıtlarının istisnasız tümü hem mahkeme kararıyla usulüne uygun şekilde toplanmış, hem de sahte değildi. Önce bu farkı bir bileceksiniz. Ama Uefa o delilleri kabul etti ve sizi resmi olarak kanıtlı şikeciler listesine ekledi. Tekrar incelemek istersen güncel linki de verebilirim sayfanın.

Hakan Şükür gibi cemaat üyeleri senin takımında da var ondan bahsediyorum zaten. Ama Hakan Şükür ülkenin en büyük golcülerinden biri olduğu için sürekli onu ön plana atıyorsunuz özellikle. Gören de uğur boral'ı videonuzdan daha geçen gün kaldırmadınız zanneder. O yüzden o işleri geçeceksiniz. Her kulüpte vardı, her kulüpte hala var. Yoktur demek çok net cehalettir, dünyadan haberi olmamaktır veya doğrudan art niyettir (ki şaşırtmaz da).

Sizin ensenizde her zaman olduk ve olacağız, kendinizi sütten çıkmış ak kaşık olarak göstermenize, hiç bir zaman altı boş iftiralarınıza boyun eğmedik, bundan sonra da eğmeyeceğiz, tam tersi sizin rezilliklerinizi suratınıza vurmak için her ortamda, her zerrede var gücümüzle hazır bekliyoruz. Herkese anladığı dilden.

17-25 aralık öncesi ve sonrası kim kaç defa şampiyon olmuş ona da bir bakmak lazım bence. Hemen bakalım hatta. 17-25 aralık 2013'ten sonra fetö temizliği yeni yeni başlarken, o sezonda (2014) fb şampiyon oldu.

Sonraki yıllarda şampiyonlar kimdi? Görelim;

2015 Galatasaray
2016 jk
2017 jk
2018 Galatasaray
2019 Galatasaray
2020 Başakşehir
2021 jk
2022 Trabzonspor
2023 Galatasaray

İlla fotoğraf konulacaksa al ben de koyayım;

DbpfrGXX0AQyYPn.jpgDbpg7CMXkAAKfIe.jpgScree.png

Fotoğraflarla bu iş olmaz. Ayrıca ekleyeyim; tam 12 eski fbli futbolcunun adının geçtiği davada sanıklara fetö üyeliğinden 15 yıl hapis isteniyor haberi; 'Futbolda FETÖ' soruşturmasında ifadeler ortaya çıktı! Milli futbolculara şok suçlamalar

Eski fbli sanık futbolcular:
Zafer Biryol
Bekir İrtegün
Uğur Boral

Sanık itiraflarında adı geçen fbli futbolcular:
Alper Potuk
Orhan Şam
Mehmet Yopal
Gökhan Gönül
Emre Belözoğlu
Tuncay Şanlı
Serdar Kulbilge
Kerim Zengin
Ertuğrul Taşkıran

Fetö'den tutuklu sayıları: fb:26 bjk:9 Galatasaray:3 (
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

fb tv müdürü fetöden tutuklandı ( FB TV'nin eski haber müdürüne hapis cezası )

"fbde 2 milyon cemaatçi var" ( Nihat Özdemir 'Fenerbahçe'de 2 milyon cemaat mensubu var' )

fbde fetö ihraçları ( Fenerbahçe'den 8 isme ihraç talebi - Fenerbahçe )

Tekrar ediyorum; başta kendini öyle gösterme çabasında olanlar da dahil, hiç bir kulüp sütten çıkmış ak kaşık değildir. Arsızca Galatasaray'a saldıranlar önce kendi camialarının içine bakacak.

Boş işler bunlar, Türkiye'de futbol oynanmıyor zaten. Medeniyetsizlik akıyor koca ülkeden.

Kaç yaşında adamlar spor için oyun için birbirine giriyor. Yeri geliyor birbirlerini öldürüyorlar. Ve bunu mantıklı buluyorlar. Fanatiklik vs değil bu, medeniyetsizlik, hayvanlık ve birçok şey. Ama spor değil.

Sözde sporun içinde şike vb bir ton suç var. Siyaset var. Ve bunun üzerinden dönen bir kumar sistemi var. Siz şimdi bu kadar boktan şeyin arasından sıyrılıp Türk futbolu global çapta iyi diyebileceklerine inanıyor musunuz?
Bir derbi oluyor, harika bir maç izleyeceğimiz yerde film izletiyorlar, dokunmadan kendini yere atan artistler doluyor.

Fenerbahçe'ye bakıyorum, olaysız derbisi yok. Kim dokunsana kendini yere atan oyuncularla dolu.
Galatasaraya bakıyorum, hakem vb birçok yanlış karar ile önlerinin açıldığı bariz.
Beşiktaş'ın zaten Allah cezasını vermiş. :D

Şimdi FB ve GS tarafına bakarsak bunların üstünden ağır bir siyaset döndüğünü de gördük, GS başkanı çıkıp AKP desteğini açıkladı rezillik. FB başkanı tarafsızlığını korusada Ekrem İmamoğlu ile görmüş olduk.

Çekilsin de rahatlayalım artık. 2007'den beri çekilip duruyorlar zaten. 2011'de alt lige düşürülmesi gerekirken düşürmemişlerdi. Özellikle Ali Koç geldiğinden beri sürekli bir ağlaklık ve başkasına sallama var. Arkadaş, bir taraftar grubu hiç mi kendi takımına ve oyununa bakmadan direkt diğerlerine sallar. Hiç mi kendini eleştirmez.
Dün yaşanan olaylar ciddi anlamda herkesi üzen ve ülke futbolunu rezil eden olaylar ama iki tarafın da suçu var gibi görünüyor. Fenerli futbolcuların bazılarının taraftarları kışkırtıcı hareket yaptıkları ortadayken bir de sahaya atlayan maskeli sözde taraftar var. Zaten dünkü olaylar, sırf bu kavga arayan bazı futbolcular ve şu maskeli şahıs yüzünden gerçekleşti. Ali Koç ise bazı futbolcuların hatalı olduğunun farkında ve ceza yemeden kurtulmak için farklı yöntemler deniyor ki bu da onlardan biri.

Cok saçma bir hamle olur. Öte yandan Trabzonspor maçında yasananlardan dolayi futbolculara göstermelik 1-2 maç dışında ceza da verilmemeli. O barbar taraftarlara yaptıkları için ciddi cezalar verilirse çok saçma olur.

Ülkenin zekası değişik. Adamları köşe direği ile dövdüler, hala prim diyorlar. Elinizi ateşe götürmeyin yanmasın arkadaşlar.
Videoları gözünüzle izlerseniz ne demek istediğimi anlarsınız. Kutlama sırasında tribünlere el hareketleri yapan fenerli futbolcuyu herkes biliyor. Zaten kendisi etkisiz hale getirilen taraftara gidip tekme atıp kaçan kişi. İki tarafın da suçlu olduğunu kabul etmek bu kadar mı zor? Sahaya giren maskeli primat suçlu. Gidip dövüş pozisyonu aldı diye sahaya giren bu primata saldıran futbocular haklı mı peki? O maskeli kişinin provokatif biri olduğu 5 kilometreden belliyken futbolcuların böyle davranması doğru mu? Tek yapacakları hızla soyunma odasına çekilmek. Niye 40000 kişinin önünde rakip taraftarın üstüne çullanıp onu yumruklamaya başlarsın? İki tarafta da ceza alacak kişiler var. Kusura bakmayın da bazı hareketlerin meşru müdafaa ile yakında uzaktan alakası yok ve bunu siz de biliyorsunuz. Bayrağı mızrak gibi kullanan primat ceza yemesin demiyorum ama döner tekme ve yerdekinin kafasına tekme atan oyuncular da ceza yemeli. Kendini savunmak için futbolcuların attığı yumruklara sonuna kadar hak veriyorum. Ama ayarında olmayan hamleleri de göz ardı edemeyiz.

Videoları gözünüzle izlerseniz ne demek istediğimi anlarsınız. Kutlama sırasında tribünlere el hareketleri yapan fenerli futbolcuyu herkes biliyor. Zaten kendisi etkisiz hale getirilen taraftara gidip tekme atıp kaçan kişi. İki tarafın da suçlu olduğunu kabul etmek bu kadar mı zor? Sahaya giren maskeli primat suçlu. Gidip dövüş pozisyonu aldı diye sahaya giren bu primata saldıran futbocular haklı mı peki? O maskeli kişinin provokatif biri olduğu 5 kilometreden belliyken futbolcuların böyle davranması doğru mu? Tek yapacakları hızla soyunma odasına çekilmek. Niye 40000 kişinin önünde rakip taraftarın üstüne çullanıp onu yumruklamaya başlarsın? İki tarafta da ceza alacak kişiler var. Kusura bakmayın da bazı hareketlerin meşru müdafaa ile yakında uzaktan alakası yok ve bunu siz de biliyorsunuz. Bayrağı mızrak gibi kullanan primat ceza yemesin demiyorum ama döner tekme ve yerdekinin kafasına tekme atan oyuncular da ceza yemeli. Kendini savunmak için futbolcuların attığı yumruklara sonuna kadar hak veriyorum. Ama ayarında olmayan hamleleri de göz ardı edemeyiz.
Adamın stadında yenip ortada eğlenmişsiniz. O agresiflik ve yenmenin verdiği haz ile tribünlere saygısızlık sayılmayacak şekilde hareket yapmış. Adamı dövmeniz mi gerekirdi direk ile? Bunun savunması bu mu?

Geri
Yukarı