Fenerbahçe Üniversitesi nasıl?

emre293437

Hectopat
Ben Fenerbahçe Üniversitesi hemşirelik bölümü yazmayı düşünüyorum. Hem Fenerbahçe Üniversitesi'nin nasıl olduğu hem de Fenerbahçe Üniversitesi'nin hemşirelik bölümünün nasıl olduğunu merak ediyorum. Akademik makaleleri, laboratuvarları, akademisyen kadrosu, iş bulma imkanı, katıldığı programlar vs vs. gibi şeyler benim için önemli. Bilenler cevaplarsa sevinirim.

Benim şahsen beğendiğim bir üniversitedir. Fakat diğer üniversiteler gibi sosyallwşme imkanı beklemeyin. Ayrıca hemşirelik aradığın kriterler arasında çok farklı bir bölüm. Direkt devlet ya da özel hastanelerde çalışabiliyorsun. Eğer özelde çalışmayacaksan üniversitenin bir anlamı olmuyor zaten.

Araştırmalarınızı yaparken kadrosuna ve makaleleeine bakın. Farklı üniversitedeki hoca sayıları ile karşılaştırın. Fakat bilmelisiniz bir hacattepe olmayacaktır

Neden hocam nasıl bir farkı var. Bilmediğimden soruyorum.
Bir üniversitenin sosyalleşme mekanı bana göre kampüsüdür. Bu gibi vakıf üniversitelerinin (Bilkent ve koç hariç) kampüsleri çok küçük oluyor bazıları sadece bir iki binadan oluşuyor. Bu sebeple sosyalleşme imkanınız azalıyor. Yine aynı şekilde öğrencilerini de bir türlü sevemiyorum devlet ve vakıf ünilerinin öğrencileri arasında bariz farklar var.

Geri
Yukarı