Fenix 10TN-144 İncelemesi

DirectX ile MUX'un uzaktan yakından alakası yok yalnız.
Ya bende daha çok fiziksel hani anakart üzerinden anakarttan kaynaklanıyor diye anladım mux olayını ama son videoda öyle birşey söyleyince ben buna yormuştum. Dediğiniz gibi bencede
Hocam cihazı 16+16 RAM şeklinde yapsak FPS değerleri tahmininizce ne kadar oynar?
Ve göze batan bir ısınma sorunu yaşadınız mı?
Benim cihaz 16x16 paylaştığım değerlerde benim pc'ye göre hani 8x8 le birebir yanyana kıyaslama yapmadım ama dual olması etkili 16 ve üstü istenmesinin sebebi bir çok oyunda ben hala rivaturner da ram kullanımını 10 11 gb görüyorum.
Bu kasada çok güzel.. ekranın arkası metal kapaklı sanırım bunlarda hayırlı olsuun Sanada lazım olacak ama bende bakıyorum M.2 ssd 1tb almam lazım ne marka alıcam napıcam bilmiyorum çok pahalılar ya.. yetmiyor 512 benimkinide 512 almıştım yanına sata ssd ekledim bi 500 daha öyle duruyor.

Son düzenleme:

Bir şey diyeceğim bende PC arıyorum da genelde oyunlarda sicaklik değerleri nasıl bir de kasa kalitesi nasıl.

Bir şey diyeceğim bende PC arıyorum da genelde oyunlarda sicaklik değerleri nasıl bir de kasa kalitesi nasıl.
15.000Tl üzerine çıkamayacaksan işini görür ama bir önceki yorumdaki arkadaşın bulduğu pc de iyi msı 3060 ekran kartı olan. Yani 3000 serisine girebiliyorsan ram ve ssd ye dikkat et derim. Onun dışında sıcaklık ve soğutma değerleri bir kaç önceki yorumlarda da var memnunum ben şuan. Yaptığım tüm değişikliklerede bu başlığın altında yer verdim umarım işine yarar.

Hocam siz sağlam işler yapmışsınız. Açıkçası ben kendimde o cesareti pek göremiyorum. Oyunlarda normal halde 95'i görüyor muydu söylenenler gibi?

Hocam siz sağlam işler yapmışsınız. Açıkçası ben kendimde o cesareti pek göremiyorum. Oyunlarda normal halde 95'i görüyor muydu söylenenler gibi?
Evet anlıkta olsa gördüğü max gördüğü değer 95 ti. Zaten sorun burada başladı. Parçalar gerçekten çok güzel ama GameGaraj birleştirme işinde özellikle kendi bilgisayarım özelinde konuşacak olursam. Termal macun sürmeye özenmemişler yada ciddiye almamışlar fakat önemli. Zaten uzun vadede satın aldığım her laptopta yani liquid macunlulardan hiç almadım ama 6 ay 1 sene içerisinde elimdeki iyi bir macunla yenileyip kullanmaya devam ediyorum. Bende başlarda kendim değiştirmeye çekinirdim ama değişmesi gerektiğinde verdiğin bir bilgisayarcı aceleye getiridiğinde daha sağlıksız oluyor. Eğlenceli bir tecrübe bence

95 dereceleri laptop soğutucu ile ve laptop yüksekte rahat hava alacak şekildeyken mi görüyorsun yoksa direkt masaya koyup kullanıp mı? MSI cihazı iptal ettim vazgeçtim ondan ya bunu alacağım ya da daha düşük bütçeli bir cihaz.

Ben ilk aldığımda aksesuarım yoktu işte zamanla aldım 95 gördüğümde altında soğutucu yoktu ben direk hatta evin içinde piknik masasının üstünde oynuyordum soğutucu aldıktan sonra biraz rahatladı ama asıl farkı termal pad ve macunları değiştirdikten sonra gördüm. Ve undervolt çok önemli birşey AMD işlemci deneyimim yok ama intel'de özellikle laptop için youtube her dilde Undervolt videolarıyla dolu derdi ortak paylaşıyoruz yani
Bu arada şunu ekliyim ben tüm bu değişikliklerden sonra şuan 90 bile görmüyorum hiçbir oyunda 86 87 max anlık görülen değerlerim.

Son düzenleme:
Hocam, pad ve macun siparişini verdim. Değişimleri buraya yazacağım.
Daha yeni denedim 95 dereceyi görüyor cihaz maksimum olarak. CPU problem olmuyor ama GPU 95'leri buluyor. Pad ve macun değişikliğini yapıp birde undervolt deneyip buraya sonuçları yazacağım.

Umarım işini görür maket bıçağın birde cımbızın olsun yanında minik minik biraz uğraştırıyor ama karşılığını alıcağına eminim.. bu arada ben throttlestop ayarımıda paylaşıyım yani bende bir miktar videolardan izleyerek birazda test yaparak bu hale getirdim.

Bu ara Tomb Raider Definitive Edition'a sardım hani benchmark olarak sizin için bir değeri varmı bilmiyorum ama..

GPU oyun açıldıktan sonra kaçsa hep aynı 84~87 seyrediyor genelde ama CPU'da en yüksek 85 derece gördüm oda patlama sahnesiydi.. o sebepledir herhalde

Teşekkürler. Bir sorum olacak. Sadece bu programı indirip kullanmak yetiyor mu? yoksa ön ayar veya BIOS dan bişey yapmak lazım mı?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…