Fenix Laptop GPU2 (onboard) kullanımını nasıl engellerim?

Tabikide hocam

Hocam hp notebooklarinda kendi uygulamasından dahili ekran kartını iptal edebiliyormus. Güncelleme ile gelmezmi böyle bir özellik ? Yani imkansız mı
Umarım Acer'da getirir böyle bir özellik. Tam performansı alamayınca çok can sıkıyor.

Yani RTX 2060 var ama ben GTX 1650 performansı alıyorum. Saçmalık. Monitöre bağladım LOL adlı oyunda 200 FPS, COD Warzone oyununda ise 50-60 FPS kazandım.
Benim laptopumda 10 FPS lik bir fark oluyor genelde sizdeki bu değerler gerçekten garip ama..
Tabikide hocam

Hocam hp notebooklarinda kendi uygulamasından dahili ekran kartını iptal edebiliyormus. Güncelleme ile gelmezmi böyle bir özellik ? Yani imkansız mı
İmkansız, donanımsal bir özellik bu... Yazılım güncellemesi ile giderilebilecek bir sorun değil.

Benim laptopumda 10 FPS lik bir fark oluyor genelde sizdeki bu değerler gerçekten garip ama..

İmkansız, donanımsal bir özellik bu... Yazılım güncellemesi ile giderilebilecek bir sorun değil.
Hocam bu durumda ne yapacağız o zaman? Böyle RTX 2060 ile GTX 1650 performansı mı alacağız sürekli? Parayla rezil olmak...

Bilgisayarı iade edip etmeme arasında gidip gelmeye başladım. Siz ne önerirsiniz.
Hocam inanın bende bilemiyorum. Çok oyuncu biri değilim aslında. Ama verdiğim paranın hakkını isterim. RTX 2070 performansını kendi monitorunde alamıyorum ama harici olarak beni bir süre idare eder düşüncesindeyim.Sonuçta muadili aynı özellikteki MSI laptop ile aynı performansı harici ekranda da olsa aldım. Fakat iade etmek de seçeneklerim arasında. Ama şu 26 yaşıma kadar döneminin özelliklerini düzgün bir şekilde taşıyan ilk pc'im olduğu için iade konusuda 3-5 gün daha bekleyeceğim. Hemen karar veremem.

1603917938735.png

Arkadaşlar, Advanced bios u açtım ama tek seçenek bu mevcut. @Recep Baltaş @Ali Güngör artık tıkandım :(.

Nasıl açabildiniz.
Fenix modeller MSI'ın bir modeliyle kasa ve içerik olarak aynı. Msı modellerde bios'un advanced menüsü nasıl açılır diye araştırdım hocam. Sol Alt+Sağ Ctrl +Sağ Shift'e basılı tutup F2 ye basınca advanced menü açıldı ama maalesef tek seçenek Muxless idi. Başka seçenekler nasıl açılıyor veya açılır mı bilemiyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı