FFB direksiyon seti yapımı için malzeme önerisi

Son düzenleme:
Hocam eskiciye gidin ful kasnak encoder motor mevcut mil rulman hepsi var bir araştırın boşa fazla para vermeyin ben dün gitim yazıcı parçaları var hep motor kartını 12-W PSU ile besleyebilirsin

Her şeyin siparişini verdim. Bi kasnak kayış bir de kaplini almadım. Malzemeler gelince bi deneyeceğim. Çalışırsa kasnak kayış ve kaplini alacağım.

Encoder, leonardo, bts7960, RS775 geldi. FFB denemeden önce encoder ve leonardo ile bilgi okuyabiliyor muyum deneyeceğim. Wheelconfig mi emc mi kullanmalıyım?

Son düzenleme:
Wheelconfig senin için daha kolay olacaktır
[DIY] Steering Wheel + Pedal gas & rem + Shifter | KASKUS Burayı kullanayım mı?

Xloader ile Firmware atmaya çalıştım atamadım. Upload failed deyip durdu. Farklı xloaderlar denedim şimdi de xloader açılmıyor :D

Çözümü buldum. Regedit'ten Bilgisayar\HKEY_CURRENT_USER\Software\ kısmından Xloader'ı sildim. Açıldı. Upload edebildim. Xoutput linki de bu.

EMC ile çalıştırdım. Wheel config görmedi. @06 Fil Necati EMC bağlantı şeması elinizde var mı? FFB deneyeceğim. Gerçi biraz korkuyorum. Trafo Motor sürücüyü ya da motoru yakar mı diye :D

Son düzenleme:
Emc ile çalıştırdım. Wheel Config görmedi. @06 Fil Necati emc bağlantı şeması elinizde var mı? FFB deneyeceğim. Gerçi biraz korkuyorum. Trafo motor sürücüyü ya da motoru yakar mı diye :D

Direksiyon simidini en son bağlayın. Ilk bağlantıda saçmalar ise zarar görmeyin aşırı hızlı bir şekilde motor dönebiliyor.

24v üstü bir trafo kullanmıyorsanız sorun olmaz. BTS7960 5.5V-27v arası çalışır. RS775 12-36v çalışır.

Dosya Ekleri

• downloadfile.jpg
    downloadfile.jpg
    176 KB · Görüntüleme: 5
Son düzenleme:
Direksiyon simidini en son bağlayın. Ilk bağlantıda saçmalar ise zarar görmeyin aşırı hızlı bir şekilde motor dönebiliyor.

24v üstü bir trafo kullanmıyorsanız sorun olmaz. BTS7960 5.5V-27v arası çalışır. RS775 12-36v çalışır.
450 ya da -450ye gelince EMC programında ffb veriyor. Çalıştığı anlamına geliyor di'mi?

-450de motor dönmüyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı