FTTB internetin en fazla vereceği hız kaçtır?

Siz dert etmeyin. 1 Gbite başvurun. Sonra gelip kurulum yapıyorlar. ONT yetersiz gelirsede ONTyi değiştiriyorlar. 3-4 defa şikayet edersiniz gerekirse. Çok güzel bir şekilde yapıyorlar. Gördüğüm kadarıyla sizin dış hattınız her türlü Gbit altyapıyı destekliyor. Sorun yaşarsanız bir şekilde çözmek zorunda kalıyorlar.
Aynen en kötü bina girişindeki cihazı iptal edip Gpon altyapıya çeviriyorlar. Bina girişinde fiber olduğu için bina girişindeki tesisatla işleri oluyor.

Aynen en kötü bina girişindeki cihazı iptal edip Gpon altyapıya çeviriyorlar. Bina girişinde fiber olduğu için bina girişindeki tesisatla işleri oluyor.
Ben bizim binaya kurulurken GPON olsun diye ısrar etmiştim fakat bölgesel olarak uygun değil deyip FTTB kurdular. Bana da mantıklı geldi çünkü FTTB kurmak daha maliyetli. FTTH kurmayı isterler öncelik olarak.

Ben bizim binaya kurulurken GPON olsun diye ısrar etmiştim fakat bölgesel olarak uygun değil deyip FTTB kurdular. Bana da mantıklı geldi çünkü FTTB kurmak daha maliyetli. FTTH kurmayı isterler öncelik olarak.
FTTH'da daire sayısı da önemli. Yanlışım yoksa 32 daireye kadar Gpon oluyor. Ama bölge uygun değil demeleri aşırı saçma. Binadan imza toplayarak GPon'a değişim talebinde bulunabilirsiniz. Olmadı Telekom'un CEO'suna Linkedin üzerinden ulaş.

Son düzenleme:
Türktelekom 1gbps vermiyor. Comnet'den başvursam olur mu? Türk Telekom incelediğinde 100 mbps üstü veremeyeceğini söyledi.
Comnet'e başvurun deneyin.

Türk Telekom 1Gbps vermiyor.comnet'den başvursam olur mu? Türk Telekom incelediğinde 100 Mbps üstü veremeyeceğini söyledi.

Altyapınız Türk Telekom değil miydi? Çok garip. Comnet 1 Gbps verebiliyorsa Türk Telekom'da verebilmesi gerek. Comnet'ten başvurun bakalım ne diyecekler.

Mevcutta Türk Telekom'a aboneyim. Nasıl bir süreç izlemem gerekli? Taahhüdüm var.

Comnet geçiş işlemi yapıyorsa fesih işleminde çıkacak olan ücretin belli bir kısmını karşılıyorsa işlemleri onlar yapacak fesihte ödenmeyen ücreti Türk Telekom size fatura olarak çıkartıp gönderecek. Sonrasında Comnet için kurulum başlayacak.

Bu ara 1 Gbps'ye geçememe sebebiniz belli oldu son 3 ay içinde Türk Telekom aboneliğiniz bulunmaması gerekiyor Türk Telekom'da 1 Gbps pakete başvurabilmek için.

Altyapınız yetersiz dendi bana. Geçemeszsiniz denilmedi.
Comnet ile görüşün size geçici PPPoE verecekler, hattınızı iptal etmeden geçiş yapılabiliyor diye biliyorum. Sistemden yapılıyor tamamen.

Yeni konular

Geri
Yukarı