FHD IPS 144 Hz 1 ms monitör önerisi

Bütçe
3500
G2422HS modelinde hiçbir sıkıntı yok.

Ancak, G2470HSU-B1'deki panel çok daha kaliteli. Oxide TFT-LCD diye geçer yani IGZO IPS. Bu paneli çok sık görmememizin sebebi bilinçsiz tüketiciler.
G2422HS'de ise standard haline gelmiş aSi-TFT IPS (Active Matrix TFT-LCD) bulunmakta. Piyasadaki çoğu gibi.
Size şöyle özet geçeyim; IGZO (Indium gallium zinc oxide) teknolojisi, OLED'in yapısında bulunan hatta OLED panel teknolojisinin geliştirilmesinde büyük katkısı olan bir teknloji.

Türkiye'de yeni olsalar da İiyama firmasının servisinin de tüketiciye olan tavır, ilgisinden olumsuz hiçbir şey yok tıpkı Japonya'nın en çok monitör satan markalarından birisinden beklendiği gibi. Bu nedenle İiyama markasını arkaplana atmayı gereksiz buluyorum.

Bu yüzden bu karşılaşmanın açık ara kazananı G2470HSU-B1. Tek eksisi yükseklik ayarı yok. Yükseklik ayarı isteyen G2422HS alabilir.

hocam kutudan dp kablo çıkıyormu aklınızdamı?
Evet, çıkıyor.

G2422HS modelinde hiçbir sıkıntı yok.

Ancak, G2470HSU-B1'deki panel çok daha kaliteli. Oxide TFT-LCD diye geçer yani ıgzo IPS. bu paneli çok sık görmememizin sebebi bilinçsiz tüketiciler.
G2422HS'de ise standard haline gelmiş asi-TFT IPS (active matrix TFT-LCD) bulunmakta. piyasadaki çoğu gibi.
Size şöyle özet geçeyim; ıgzo (ındium gallium zinc oxide) teknolojisi, OLED'in yapısında bulunan hatta OLED panel teknolojisinin geliştirilmesinde büyük katkısı olan bir teknloji.

Türkiye'de yeni olsalar da iiyama firmasının servisinin de tüketiciye olan tavır, ilgisinden olumsuz hiçbir şey yok tıpkı Japonya'nın en çok monitör satan markalarından birisinden beklendiği gibi. Bu nedenle iiyama markasını arkaplana atmayı gereksiz buluyorum.

Bu yüzden bu karşılaşmanın açık ara kazananı G2470HSU-B1. tek eksisi yükseklik ayarı yok. Yükseklik ayarı isteyen G2422HS alabilir.

Evet, çıkıyor.

İiyamada birisi siyah renklerde ghosting var demis kronik midir yoksa şans işi mi siz hiç rastgeldiniz mi?

İiyamada birisi siyah renklerde ghosting var demis kronik midir yoksa şans işi mi siz hiç rastgeldiniz mi?
Kronik değil şans işi fakat IGZO IPS panel olduğu dolayısıyla panel geçirgenliği yüzde olarak fazla.
Bu nedenle, ghostingle karşılaşmanız diğer monitörlere göre daha düşük.
Ayrıca üretim yılı nedir 2021 mi yeni bir monitör mü?
G2470HSU-B1'in üretim yılı 2021'dir.

Kronik değil şans işi fakat ıgzo IPS panel olduğu dolayısıyla panel geçirgenliği yüzde olarak fazla.
Bu nedenle, ghostingle karşılaşmanız diğer monitörlere göre daha düşük.

G2470HSU-B1'in üretim yılı 2021'dir.

Özellikleri kağıt üzerinde güzel görünüyor sanırım bunu sipariş edeceğim sizin onerinizle siz de kullaniyorsunuz ve memnunsunuz galiba teşekkür ederim yardiminiz icin.

Geri
Yukarı