Fiat Albea 1.2 nasıldır?

LOTR Manyağı

Hectopat
Yer
Diyarbakır
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam yokusta tork onemli. 125 tork Getz var bizde. Yokuslarda biraz zorlansa da cok kotu degil, klima kapaliyken. Tabi nerede yasadiginiza bagli. Istanbul'daki yokuslarda bir sorun yok. Genelde 40 civari derece egim ustunde dedigim zorlanma oluyor. Sizin attiginiz da 115 tork. Cok farkli olmaz bence.

Hocam bunların 1.2'si tutulmadı. Arabada arka koltuklar dolu ise klimayı açmadan yokuşta kalıyorsun. Bir de küçük motor az yakar diye alanlar var bunu aksine bir yokuşa geldiğinde veya biraz gitsin diye bastığında normalden 5-10 kat fazla yakıyorsun. Fiat'ların otomatik viteslerininde tercih edilmeyeceğini söylemek doğru olur. Hele ki bu km'leri görmüş bir otomatik şanzımanlı fiat alırsanız aracın son sahibi olmanız muhtemel ne yazık ki.

burada üstüne basa basa kesinlikle kaliteli bir expertize götürmeniz gerek burada arabayı görmeden söylediğimiz her şey hava civadır .Kullanıma gelecek olursak araç güzel fakat otomatik olması size herhangi bir şanzıman sorunlarında astronomik meblağlarla karşılatırabilir ki böyle bir araçta otomatik aramakta cabası olur, sebebi ise bildiğim kadarıyla araçta turbo yok 3-4 kişi bindiğinizde yokuşta nasıl bir performans gösterir orası da muammadır uzun yola gelecek olursak pek tercih edilir bir araç değil ama gider mi gider fakat fazla yakar, şehir içi kullanımda kırsal ve düz bir alandaysanız idealdir çok yokuşlu bölgelerde iseniz hele dolu bir şekilde üzebilir .

Merhaba,

Model yükseltmek için kendi aracımı sattım ve yeni bir otomatik araç bakıyorum. Aşağıdaki linkteki araç hoşuma gitti bütçeme de uygun ve temiz bir araca benziyor. Ancak çok fazla bilgim olmadığı için 1.2 olmasının eksileri nedir açıkçası sormak istedim. Mesela yokuşta çok eşekleşir mi? Uzun yolda nasıldır vs. yorumlarınızı bekliyorum.

Hocam otomatik eski arabanın şanzumanı saatli bomba gibidir, aman ha diyeyim yanaşmayın. İsterseniz temizinden 4 kapı palio alın ama 1.3 Multijet olan motordan alın. 1.6 ya yanaşmayın 1.3 multijet EL olan kasa güzeldir ufak masrafını yaparsan üzmez seni

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim, bana kalsa otomatik almam zaten de eşim de kullansın istiyoruz açıkçası. Yoksa bu fiyata temiz manuel 2005-2006 Peugeot 206'lar var. Anladığım kadarıyla bu araç alınmaz diyorsunuz.

burada üstüne basa basa kesinlikle kaliteli bir expertize götürmeniz gerek burada arabayı görmeden söylediğimiz her şey hava civadır .Kullanıma gelecek olursak araç güzel fakat otomatik olması size herhangi bir şanzıman sorunlarında astronomik meblağlarla karşılaştırabilir ki böyle bir araçta otomatik aramakta cabası olur, sebebi ise bildiğim kadarıyla araçta turbo yok 3-4 kişi bindiğinizde yokuşta nasıl bir performans gösterir orası da muammadır uzun yola gelecek olursak pek tercih edilir bir araç değil ama gider mi gider fakat fazla yakar, şehir içi kullanımda kırsal ve düz bir alandaysanız idealdir çok yokuşlu bölgelerde iseniz hele dolu bir şekilde üzebilir .
Hocam yılda 1-2 işten izin alırsam uzun yol yaparım yoksa zaten şehir içi kullanırım. Çekirdek ailem işte bildiğiniz hanım ve çocuk. Diyarbakır'da yaşıyorum yollar genelde güzeldir, düzdür öyle çok yokuşu yoktur. Açıkçası arabanın hatasız değişensiz olması beni mutlu etmişti ancak Fiat otomatik alınmaz diyor herkes ben de emin olamadım.

Hocam yılda 1-2 işten izin alırsam uzun yol yaparım yoksa zaten şehir içi kullanırım. Çekirdek ailem işte bildiğiniz hanım ve çocuk. Diyarbakır'da yaşıyorum yollar genelde güzeldir, düzdür öyle çok yokuşu yoktur. Açıkçası arabanın hatasız değişensiz olması beni mutlu etmişti ancak Fiat otomatik alınmaz diyor herkes ben de emin olamadım.
Yok hocam eski araçta otomatikten uzak durucan.Eşiniz de az zorlasın manueli sürmekte çok bir şey yok

Yeni konular

Geri
Yukarı