Fiat Egea dizel araba yağ kaçırıyor

Mehmet Fisenk

Hectopat
Daha fazla  
Selam. 2019 model 1.3 Multijet bir Fiat Egea araba sahibiyim. Son zamanlarda aşırı dikkatimi çeken bir olay oldu. Arabanın sürekli altında bir birikinti vardı ama benim arabamdan değildir diye bir şey demedim. Bugün yine fark ettim ki arabamın altında bir birikinti var. Hemen parmağım ile kontrol ettim ve yağ olduğu kanaatine vardım. Arabamın yürüyeninde hiçbir sıkıntı yok, yağ çubuğu ise normal gözüküyor ama durup dururken yağ damlatması çok garibime gitti. Bu akşam arabamı sanayiye götüreceğim, sizce çok büyük bir sıkıntı, maliyet açısından yüksek veya arabam için ileride ciddi bir sıkıntı olur mu? Arabamda hala fazlaca yağ mevcut.

Yağ kaçağının kaynağı maliyeti değiştirir hocam ama ertlemeden götürün. Götürmediğiniz her an maliyet katlanarak artabilir. Arabanın yağının bir anda azalması için çok yağ kaçırması lazım o kadar büyük bir sorun olursa emin olun tek sorun bu olmazdı :)

Yağ kaçağının kaynağı maliyeti değiştirir hocam ama ertlemeden götürün. Götürmediğiniz her an maliyet katlanarak artabilir. Arabanın yağının bir anda azalması için çok yağ kaçırması lazım o kadar büyük bir sorun olursa emin olun tek sorun bu olmazdı :)

Babam gelmeden bir ustaya danıştım ve sorunun yağ filtresinden kaynaklı olduğunu söyledi. Maaliyet açısından çok da sıkıntılı değil. Sizce değiştikten sonra bir sıkıntı olur mu? Arabamı çok sevdiğim için en ufak noktasında bile korkuyorum :D

Babam gelmeden bir ustaya danıştım ve sorunun yağ filtresinden kaynaklı olduğunu söyledi. Maaliyet açısından çok da sıkıntılı değil. Sizce değiştikten sonra bir sıkıntı olur mu? Arabamı çok sevdiğim için en ufak noktasında bile korkuyorum :D
Eğer gerçekten yağ filtresinden kaynaklıysa değişimden sorna herhangi bir sorun olacağını sanmıyorum :)

Yeni konular

Geri
Yukarı