Fiat Egea zamlandı

Görsellerdeki modeller dolu paketleri, 1.6 Multijet'e otomatik gelse geçen senelerde olduğu gibi, süper olurdu.

Bu arabanın multijet olmayanı yaramaz. Çünkü tek güzel yanı harika bir motoru olması. Onun dışında 0 km tofaş bana göre. Neyse ben elektrikli arabadan çok umutluyum.

230.000₺ fiyata satılan baz paket. O paketlerde hız sabitleme, geri görüş kamerası, arka park sensörü bile sunulmuyor.
1617473574121.png

Bence geri kamera olduktan sonra park sensörü gerekli değil zaten, kalan 2 donanım da 4500 tutuyor. Yükseklik ayarlı koltuğu da alsak 7000 eder ki çok da fazla bir fark değil. Ha 230000 tabiki pahalı ama onu alan da bu 2-3 donanımı ekler yani :D

Golf 220 bin liradan satışa sunulmadı mı? Hatta lansman kampanyasına özel 190 bine satılıyordu ve anahtarsız giriş gibi bazı opsiyonları da vardı. Bu durumda Golf alırım daha iyi.
300 tane özeldi ve en boş paket. O 300 tanenin büyük kısmı ise galericilere düşmüştür ve galericiler boş durmaz.

Konfor konusunda belki 2010 model bir araba daha iyi olabilir belki ama o arabaya ben güvenmem çünkü hor kullanıldı mı? Kaza yaptı mı gibi sorulardan dolayı güvenim kalmıyor.

Ve gelelim Egea'nın en çok vurulduğu nokta, güvenlik. Şimdi şöyle bir şey var; sizin "5 yıldız" alan 2010 model arabanız 2010 yılının güvenlik standartlarına göre hazırlanmış bir araba fakat Egea'nın 4 yıldızlı (Makyajlı kasayı örnek gösteriyorum tabi daha sonuç yok ama ortalamayı 4 olarak alalım. Makyajsız model 3 yıldız aldı ama muhtemelen makyajlı model 5 yıldız alacaktır.) hali çok daha katı kurallara sahip olan 2021 güvenlik standartlarına göre hazırlandı. Yani 2010 ile 2021 arasında çok fark var ve o arabanın metal yorgunluğunu vs. sayarsak güvenlik anlamında da o vazgeçemediğiniz 2010 model arabalardan bir tık daha iyi. Şimdi bana 200 km/s ile yapılan kazaların fotoğraflarını atmayın o kurallar boşuna koyulmuyor. Zaten genelde kaza testlerinde arabalar kasa sağlamlığından değil güvenlik donanımından düşük puan alır ve makyajsız Egea güvenlik donanımı olarak zayıf bir araba. Yani 200 Km/s hızla kaza yaptığından 2000 model güzel Mercedes'in de kurtaramaz seni ya da 2010 model araban.

Yani kısaca, Egea alınabilir bir araba. "2010 model araba alırım daha güvenli olur" düşüncesi hatalı bir düşünce ama eğer konforunuza çok düşkünseniz alabilirsiniz tabi yine yaşayacağınız sorunlar olabilir eğer yaşamazsanız ne güzel hayırlı olsun.

Evet. Ya 1.3 mjet ya 1.6 mjet gerisi alınmaz. O motor seçeneklerinin de fiyatları ortada. Buna verilecek para ile corolla alınır.
Hocam Türkiye'de az da olsa 1.4 T-Jet Egea'lar var 120 HP olanlar. Bu motoru 250-300 HP'ye kadar yükleyebilirsin. Fiat'ta en sevdiğim motorlar arasında 1.4 T-Jet.

1.3 90HP Linea, 1.4 atmosferik 95HP Egea sürdüm, özellikle insan yokuş çıkarken Dizel torkunu istiyor 😁 😁

Yeni konular

Geri
Yukarı