Fiat Linea yerine ne tercih edilebilir?

iLKereyyy

Decapat
Daha fazla  
2 seneden beri Fiat Linea'ya sahibiz ve aracı almak isteyenlere izlenimlerimi aktarmak istiyorum.

Araç benim üzerime ait değil yani zaman zaman kullanma şansım oldu. Bir söz vardır ya A noktasından B noktasına gitmek diye, işte o bu araba için geçerli. Daha fazlasını bekleyemezsiniz.
Direksiyon, bir aracı öne çıkartan bir etken. Döndürürken kol kası yapıyorum. Araçta anormal bir sertlik var.
Aşırı yol sesi alıyor, uzun yolda rüzgar ve motor sesini içinizde hissetmektesiniz.
Araç 88 bin kilometrede alındı fakat radyo tuşlarının renkleri yavaş yavaş atmaya başladı. Çok temiz kullanılmasına rağmen böyle sorunlar çıkartıyor.
Hele o bagaj, her bagajı açtığım zaman bagaj amortisörleri yerinden çıkıyor, yerine kendiniz takmak zorunda kalıyorsunuz.
Bu problem Fiat'ın her arabasında geçerli sanıyorum (Fiat Egea'da aynı problemi yapıyordu) soğuk havada klimanızı sıcağa ayarlamazsanız aracın camları buğulanmaya başlıyor. Neden olduğunu anlamış değilim.

Artıları;
Araç az yakıyor. Daha da az yakmasını beklerdim fakat bu kadar oluyormuş.
Yol tutuşu kendi segmentinde olan araçlardan biraz daha iyi.
Süspansiyonları orta, kasislerde veyahut virajlarda kendini salmıyor araç.
Parçası kendi segmentindeki araçlara göre daha ucuzdur.

Bütçeniz aşağı yukarı Fiat Linea almak için yetiyorsa ve şehir içi için kullanacaksanız kendi segmentinde olan araçlara bakın derim. Siz neler düşünüyorsunuz?

Diğer sorum ise Fiat Linea yerine ne tercih edilebilir?

Opel astra h 2013 111. yıl özel kasa tercihiniz olabilir. (görsel 1.3 dizel motor halidir fakat uzun kasa içerisinde 1.6 benzinli arasında fark yok kasa aynı)

x5_1081653835vph.jpg

Araç az yakıyor, yol tutuşu güzel yoldan kolay kolay kopmaz bu araba. Parçası segmentine göre bir tık pahalıdır Opel sonuçta :D. Bizde olduğundan söylüyorum ben şu ana kadar rüzgar sesi almadım bazılarında kronik arka 2 kapı uçları dışa doğru onları biraz öne eğdirmek gerekiyor ustalar oraya tokat atarak düzeltiyor. Böyle bir düzeltme yöntemi ile karşılaşmıştım.

2 seneden beri Fiat Linea'ya sahibiz ve aracı almak isteyenlere izlenimlerimi aktarmak istiyorum.

Araç benim üzerime ait değil yani zaman zaman kullanma şansım oldu. Bir söz vardır ya A noktasından B noktasına gitmek diye, işte o bu araba için geçerli. Daha fazlasını bekleyemezsiniz.
Direksiyon, bir aracı öne çıkartan bir etken. Döndürürken kol kası yapıyorum. Araçta anormal bir sertlik var.
Aşırı yol sesi alıyor, uzun yolda rüzgar ve motor sesini içinizde hissetmektesiniz.
Araç 88 bin kilometrede alındı fakat radyo tuşlarının renkleri yavaş yavaş atmaya başladı. Çok temiz kullanılmasına rağmen böyle sorunlar çıkartıyor.
Hele o bagaj, her bagajı açtığım zaman bagaj amortisörleri yerinden çıkıyor, yerine kendiniz takmak zorunda kalıyorsunuz.
Bu problem Fiat'ın her arabasında geçerli sanıyorum (Fiat Egea'da aynı problemi yapıyordu) soğuk havada klimanızı sıcağa ayarlamazsanız aracın camları buğulanmaya başlıyor. Neden olduğunu anlamış değilim.

Artıları;
Araç az yakıyor. Daha da az yakmasını beklerdim fakat bu kadar oluyormuş.
Yol tutuşu kendi segmentinde olan araçlardan biraz daha iyi.
Süspansiyonları orta, kasislerde veyahut virajlarda kendini salmıyor araç.
Parçası kendi segmentindeki araçlara göre daha ucuzdur.

Bütçeniz aşağı yukarı Fiat Linea almak için yetiyorsa ve şehir içi için kullanacaksanız kendi segmentinde olan araçlara bakın derim. Siz neler düşünüyorsunuz?

Mercedes W210.

Sen bir de bunları Hacı Murat kullanana sor. 😂
2 arabanın arasına girmek bile eziyet ama gidiyor mu gidiyor.
Civic 1.4 veya 1.6 vardı onun parasına galiba, kredi çekerseniz 1.4 Fire Egea olabilir, o paraya alacak pek araba yok galiba.

Geri
Yukarı