Fiber altyapı 75 mi 100 mü?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

pagan supremacy

Hectopat
NetSpeed'in sorgulamasına baktığımda 75 Mbps gözüküyor fakat aynı sorguyu TurkNet'ten yaptığımda 100Mbps fiber olarak gözüküyor. Hangisi doğrudur ve kaç alırım ortalama TurkNet'in verdiği modemle?

Son düzenleyen: Moderatör:
NetSpeed’in en üst paketi 75 Mbps diye öyle gözüküyor. TurkNet alırsanız fiber üzerinden 100 Mbps alabilirsiniz. İndirirken ortalama 12 MB/s ile indirir ve testlerde 95 Mbps civarı çıkar.

Yükleme hızları da şu anlık 8 Mbps.

Bende de arayınca Türk Telekom'u 100 megabit diyor TurkNet 75 megabit diyor sorunu anlamadım.

VDSL2 ile 100 Mbps’e kadar destekleniyor fakat altyapınız sadece 75 Mbps destekliyor olabilir. @Akio

Fiber ise böyle şeylere gerek yok. Rahatlıkla 100 Mbps alınabilir sorun olmadan.

Fiber ve VDSL2 için Türk Telekom altyapısını kullandıklarından dolayı evet, öneririm. Hizmet, tüm firmalarda benzer olacaktır kendi altyapıları olmadığı sürece. Kurulumu da zaten Telekom ekipleri yapıyor. 85 TL’ye 100 Mbps, mükemmel bir fırsat.

Hocam sanırım FTTH altyapınız var. Ben bu altyapıda TurkNet'de 115 Mbps civarında alıyorum. Ama modemde 5GHz kanalına bağlı olmanız lazım.

Evet FTTH fakat 100Mbps'e kadar yazdığından üstünü göreceğimi sanmıyorum ve kurulum ne kadar sürüyor ortalama acaba?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı