100 MBPS VDSL vs 100 MBPS Fiber | Türknet VS Millenicom

Uzun zaman geçmiş ama bir bilgilendirme yapmak istiyorum, yukarda ki ''tabikide 85 tl ye fiber türknet'' diyen arkadaş Türknetin Millenicom'un aksine Superonline altyapısını değil Türk telekom altyapısını kullanıyor yani buda demek oluyor ki Türknet vdsl veriyor kendi altyapısı hariç, eğer sizde böyle bir şeyi merak edip bu konuya baktıysanız ve tarih ne olursa olsun eğer yakın fiyatlar varsa millenicom'dan Fiber altyapı almak yapılması gerekendir, heleki Turknet asla 100 mbit vermez binanızdaki o bakır kablolar 2 aya %10-15 hız kaybeder ,ben vdsl altyapısı ilk geldiğinde saha dolabına 250 metre uzakta olmama rağmen 74 mbit ile başladım ve 4-5 ay sonra ki hızım 59mbit.Eski hızlara dönebilmek için binanın alt kutusundan odaya kadar cat6 kablo çektirmeniz gerekir ve ben 2. katta olmama rağmen 2022 yıl başında bana 300 tl fiyat söylemişlerdi gerisini düşünün kısaca.20 temmuz itibari ile Türk telekomun portlara yaptığı %67 lik zam ve Türknetin kendi altyapısını geliştirmemesinden dolayı bende millenicomun superonline altyapıı konularına bakarken denk geldim bu konuya ve bildilendiriyim dedim.

Geri
Yukarı