Fiber altyapı başvurusu nereye başvurulmalı?

Zarem

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar iyi günler,
Oturduğum apartmanda şu anda fiber altyapı yok. (yaklaşık 2 sene önce taşındık.)
Bugün apartman yöneticisi ile konuştum. Bina ilk yapıldığında(6 yıl önce) başvuruda bulunmuşlar.
Bir sonuç alamayınca 2 sene sonra tekrardan imza toplayıp başvurmuşlar ancak hala bir sonuç alamamışlar.
Tekrar başvuruda bulunmayı önerdim. Şimdi yönetici binadakilerle konuşup imza toplayacak ve başvuracağız.
İşlemin daha hızlı olması için nereye başvurmalıyım? Başvuru sürecinde neler yapmam gerekiyor?
Konu hakkında bilgisi olanlar yazarsa sevinirim.
İyi forumlar.

(1 sokak ötemizde büyük bir site var orada fiber altyapı var.
Diğer sokakta da HiperNet olduğunu gördüm Türk Telekom altyapı sorgulama sitesinde.)

Son düzenleyen: Moderatör:
TurkNet bu konularda hızlı çalışıyor fakat kendi altyapısı yok Türk Telekom'a yaptırıyor. Arayıp sorabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar iyi günler,
Oturduğum apartmanda şu anda fiber altyapı yok. (yaklaşık 2 sene önce taşındık.)
Bugün apartman yöneticisi ile konuştum. Bina ilk yapıldığında(6 yıl önce) başvuruda bulunmuşlar.
Bir sonuç alamayınca 2 sene sonra tekrardan imza toplayıp başvurmuşlar ancak hala bir sonuç alamamışlar.
Tekrar başvuruda bulunmayı önerdim. Şimdi yönetici binadakilerle konuşup imza toplayacak ve başvuracağız.
İşlemin daha hızlı olması için nereye başvurmalıyım? Başvuru sürecinde neler yapmam gerekiyor?
İyi forumlar.

Diğer sokakta da HiperNet olduğunu gördüm Türk Telekom altyapı sorgulama sitesinde.)
Binanızın önünden fiber geçse dahi telekom o binaya fiber çekecek diye bir kural yok öncelikle bunu belirteyim. 1 Sokak ötenizdeki binada fiber olması önemli bir unsur değil.

Asıl konuya gelecek olursak, twitter üzerinden Yusuf Kıraç (TTelekom CEO) ile görüşmeyi bir deneyin, genellikle bu konularda yardımcı oluyor kendileri.

Arkadaşlar iyi günler,
İyi forumlar.

Başvuruyu bağlı olduğunuz müdürlüğün planlama birimine yapmalısınız hocam.
Süreç hakkında kapsamlı bilgi verdiğim şu konuyu inceleyebilirsiniz: TT altyapısında VDSL'den fibere geçiş sürecim

Haricinde sormak istediğiniz başka bir şey olursa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Tek bir bina için gelmiyorlar. Ya sitede oturacaksınız, ya da aynı sokaktaki diğer apartmanlardan da fiber için imza verenler olacak. Masraflarını çıkartacak çoğunluk olmadıkça haklı olarak fiber altyapı getirmiyorlar.

Başvuruyu bağlı olduğunuz müdürlüğün planlama birimine yapmalısınız hocam.
Süreç hakkında kapsamlı bilgi verdiğim şu konuyu inceleyebilirsiniz: TT altyapısında VDSL'den fibere geçiş sürecim

Haricinde sormak istediğiniz başka bir şey olursa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.
Hocam yazınızı okudum. Hayırlı olsun öncelikle ancak size bu kadar hızlı gelmesine şaşırdım çok şanslısınız. Ben yarın başvursam bir yıla falan gelir diye düşünüyordum. Ben de sizin gibi açık kapıya ve TT müdürlüğüne dilekçeyi veririm. Süreç içerisinde bir sorum olursa da haber veririm sağ olun.

Hocam yazınızı okudum. Hayırlı olsun öncelikle ancak size bu kadar hızlı gelmesine şaşırdım çok şanslısınız. Ben yarın başvursam bir yıla falan gelir diye düşünüyordum. Ben de sizin gibi açık kapıya ve TT müdürlüğüne dilekçeyi veririm. Süreç içerisinde bir sorum olursa da haber veririm sağ olun.
Aynen, ben de işlemlerin bu kadar hızlı gerçekleşmesini beklemiyordum. Sorularınıza bilgim dahilinde yanıt vermeye çalışırım.
Rica ederim, iyi akşamlar.

Geri
Yukarı