Fiber altyapı gözüküyor ama fiber kutusu yok

JellyRick

Decapat
Daha fazla  
Türk Telekom 2 hafta önce sokağımızda fiber çalışmalarına başladı ve binamıza turuncu fiber kablosunu çekti, fakat fiber kutusu koymadılar. İşin en ilginç tarafı da altyapı sorgulaması yaptığımda 100Mbps fiber altyapı gözüküyor. Fiber kutusu yokken neden altyapım gözüküyor? Kutunun gelmesi için herhangi bir yere başvuru yapmam işlemi hızlandırır mı yoksa Türk Telekom ne zaman kafaya koyduysa o zaman mı kutuyu binaya getirir?

Dosya Ekleri

• fiber.png
    fiber.png
    14,6 KB · Görüntüleme: 58
  • fiberkablo.jpg
    fiberkablo.jpg
    144,2 KB · Görüntüleme: 65
Türk telekomun kendisine sorsan mı acaba? Belki bi bilgileri vardır kablolarıyla ilgili. Bilemedim.

TT kabloyu binaya kadar çeker. Bina yönetimleri kutuyu kendi ekler. Ekim ayında taşındığımız evde durum böyle işlemiştir.

Türk telekomun kendisine sorsan mı acaba? Belki bi bilgileri vardır kablolarıyla ilgili. Bilemedim.
Türk telekom'un çağrı merkezi afedersiniz tam bir cahil olduğu için bilgi veremiyorlar. Altyapınız gözüküyorsa altyapınız vardır başvuru yapın diyorlar. Ucu boşta olan bir kablo ile nasıl fiber hizmeti verebileceklerini düşünüyorlar, bilemiyorum. Birkaç şikayet sonucu şubat ayının sonuna kadar kutunun geleceğini söylediler fakat açıkcası güvenemiyorum. Bu süreci en hızlı nasıl çözebilirim onun derdindeyim açıkcası.

TT kabloyu binaya kadar çeker. Bina yönetimleri kutuyu kendi ekler. Ekim ayında taşındığımız evde durum böyle işlemiştir.
Türk Telekom'a ait fiber kutusunu bina yönetimi nasıl kendi ekleyebilir ki hocam?

Türk telekom'un çağrı merkezi afedersiniz tam bir cahil olduğu için bilgi veremiyorlar. Altyapınız gözüküyorsa altyapınız vardır başvuru yapın diyorlar. Ucu boşta olan bir kablo ile nasıl fiber hizmeti verebileceklerini düşünüyorlar, bilemiyorum. Birkaç şikayet sonucu şubat ayının sonuna kadar kutunun geleceğini söylediler fakat açıkcası güvenemiyorum. Bu süreci en hızlı nasıl çözebilirim onun derdindeyim açıkcası.

Türk Telekom'a ait fiber kutusunu bina yönetimi nasıl kendi ekleyebilir ki hocam?
Yapın bir başvuru, kendileri çözsünler. Neden siz başınızı ağrıttınız ki?

Yapın bir başvuru, kendileri çözsünler. Neden siz başınızı ağrıttınız ki?
Millenicom'a başvuru yaptım, 10 gündür ses seda yok. Zaten kurulum için gelecek olan türk telekom ekibi de kutunun olmadığını gördüklerinde hiçbi şey yapmadan döneceklerini düşünüyorum.

Türk Telekom'un çağrı merkezi afedersiniz tam bir cahil olduğu için bilgi veremiyorlar. Altyapınız gözüküyorsa altyapınız vardır başvuru yapın diyorlar. Ucu boşta olan bir kablo ile nasıl fiber hizmeti verebileceklerini düşünüyorlar, bilemiyorum. Birkaç şikayet sonucu şubat ayının sonuna kadar kutunun geleceğini söylediler fakat açıkçası güvenemiyorum. Bu süreci en hızlı nasıl çözebilirim onun derdindeyim açıkçası.

Bina başvuruda bulunuyor. Kendi ekliyordan kastım buydu. Kesin bilgiyi TT'dan alabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı