Fiber Altyapısı İçin Başvuruda Bulunmak

Resimde de gördüğünüz gibi 3 Mbps internet alıyorum. Modeme uzaklığım en fazla 2 metre ve maksimum 6Mbps'ye kadar çıkıyor bu hız. Altyapım 16Mbps'ye kadar destekliyor. Diyeceğim şu ki D-smart sakın almayın. Kaç kez iletişim kurduk sorunu çözmeyi denedik ama nafile😕 yakın zamanda internet sağlayıcımı değiştirmeyi düşünüyorum önerilerini ve tecrübelerinizi yazarsanız sevinirim.😊
speedtest.PNG
speedtest.PNG

Resimde de gördüğünüz gibi 3 Mbps internet alıyorum. Modeme uzaklığım en fazla 2 metre ve maksimum 6Mbps'ye kadar çıkıyor bu hız. Altyapım 16Mbps'ye kadar destekliyor. Diyeceğim şu ki D-smart sakın almayın. Kaç kez iletişim kurduk sorunu çözmeyi denedik ama nafile😕 yakın zamanda internet sağlayıcımı değiştirmeyi düşünüyorum önerilerini ve tecrübelerinizi yazarsanız sevinirim.😊Eki Görüntüle 591663Eki Görüntüle 591663

Bunun için farklı bir konu açarsan daha iyi olacaktır.

Gülüyorum. Neden mi? Bundan 8 ay önce falan, yeni bir eve taşınmıştık. Superonline'a gittik, fiber altyapı olmadığını söylediler. Mecbur olarak yeniden Türk Telekom'a başvuruda bulunduk. Oturduğumuz dairenin portu olmadığını söylediler. Bunun anlamını tam olarak anlamasam da, boş yer yok gibi bir şey sanıyorum. Nasıl açabiliriz, nasıl açılır diye sorduğumuzda adamlarını yollayacaklarını söylediler. Bu tam tamına, 4 ay kadar sürdü. 4 ayda, kaç kere telefon ettik, sövdük, taciz ettik bilmiyorum ama, beni nasıl çıldırttıklarını hatırlamak bile istemiyorum. Bu kadar zor olan ne, anlamış değilim.

Ki siz yeni alt yapıdan bahsediyorsunuz... Umarım yardımcı olurlar, umarım gerçekten ciddiye alıp altyapı kurarlar ama, 4 ayda port açan bir şirketten bahsediyoruz. Ama siz yine de uğraşın, gerekirse mahallede imza falan toplayın.

Arkadaşımla aramda çatlasa 2km var, onların oturduğu yerde fiber altyapı var iken, oturduğum yerde yok. Arkadaşım, aynı fiyata, belki de daha ucuz, mükemmel hızlı fiber kullanırken, ben 300KB'lerde sürünüyorum. Sözde 16Mbit. Komik.

Bizim de altyapı yoktu 5 sene önce 8 9 ayda mı ne yapmışlardı. :D.

Beyler ben İstanbul/Eyüp'te oturuyorum. Bunlarla çok uğraştım ama bir sonuç elde edemedim. Devamlı arayıp taciz ettim, arkadaşlarıma da arattım sonuç sıfır. 3 hafta önce bir arkadaşım bunların kablo müdürü ile görüştü, seneye hemen hemen her yere fiber altyapı döşeyeceğiz demiş. İnşallah doğrudur, ümidim o yönde.
Abi döşediler mi ?
Ben şu anda Eyüp te okuruyorum mahallemde dahalen yok. VDSL var TürkTelekom hiper net olarak geçiyormuş Netspeed bakıyorum port yok. diyor VDSL mağkumuz pandemi var hiç bakmazlar. Yakınlarda mini avm + Üst katları işyeri olan bir yer var ama orada bile fiber yok :D

Merhaba iyi günler ben TurkNet kullanıyorum şu an. Altyapım fiber olması için nereye başvurabilirim, detaylı anlatabilecek biri var mı?

Merhaba iyi günler ben TurkNet kullanıyorum şu an. Altyapım fiber olması için nereye başvurabilirim, detaylı anlatabilecek biri var mı?
Hangi fiber şirketin var o önemli ? Çünkü x fiber şirketin kablosunu x şirkete kiralamıyorlar diye biliyorum. Turknet fiber altyapın varsa Turknet in sitesi budur;

Selam arkadaşlar ADSL kullanıyoruz hem de cok düşük 12 Mbps gibi düşük bir seviye. Bunu Superonline geçmek istiyorum bunu için genel müdürlüğe tek ben başvuru yapsam olur mu altyapının yenilenmesi için? Bilgi veririrseniz sevinirim. Teşekkürler.

3 sene önce ki konuşma milletin fiber altyapısının olmaması iken şu ülkede hiçbir şey mi değişmez arkadaş. 100 metre bile yok aynı sokağın yukarısında fiber altyapı var iken bizim evimizin olduğu sokakta yok nedensizce. Biz buraya sadece normal internet bağlatırken bile bizi 4 5 sene uğraştırmışlardı. O kadar sinir bozucu , gurur kırıcı bi sorun ki bu. Tanıdığım herkes 40 50mbps kullanırken ben 4mbps kullanıyorum neden mi? Çünkü 16 mbps internetin fiyatının 120 lira olmasından dolayı. Oturduğum bölgede yaklaşık 2 tane site 6 7 tane de müstakil apartman bulunuyor. Buna rağmen fiber altyapı getirmiyorlar. Allah'ın unuttuğu yer gibi bi yerdeyiz sanırım. Böyle saçma iş olmaz yemin ediyorum bütün isyanımı buraya kusabilicek kadar sinirliyim.

Ben İstanbul/Eyüp'te oturuyorum. Bunlarla çok uğraştım ama bir sonuç elde edemedim. Devamlı arayıp taciz ettim, arkadaşlarıma da arattım sonuç sıfır. 3 hafta önce bir arkadaşım bunların kablo müdürü ile görüştü, seneye hemen hemen her yere fiber altyapı döşeyeceğiz demiş. İnşallah doğrudur, ümidim o yönde.

Hedef 2023 :D

Yeni konular

Geri
Yukarı