Fiber dolabı yeni çalışmasına rağmen "port yok"

ThePentium

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Dün ekmek almaya giderken 150-200 metre önümüzdeki saha dolabından geçtim ve bildiğin dolap çalışıyordu. (Dolap koyulalı 1-2 ay oldu.)
Şimdi NetSpeed'den baktım o saha dolabının olduğu sokağı sorguladığımda "port yok" diyor.
Hemen portlar takılmış olabilir mi, yoksa yeni çalıştığı için mi "port yok" yazıyor?

Taktik basit. Turk Telekom'a internet başvurusu yapıyorsun ama taahhütsüz. TT kendi müşterilerine yok çekmediği için eğer gerçekten port varsa hemen bağlıyor interneti. Ardından Netspeed'e başvuruyorsun. Onlarda Churn başvurusu yapıyor. Aboneliğin TT'den Netspeed'e geçiyor. Biraz masraflı olacak ama vakitten kazancın olacak. Burada önemli nokta ise boş portun olup olmadığı. Eğer gerçekten yoksa TT'de bir şey yapmaz.

İnşallah dediğiniz gibi olur.
Çünkü 3-4 yıldır ADSL kullanıp ondan bıkmış biriyim.

Port için Türk Telekom il müdürlüğü ile iletişime geçin. Fazla uğraşmak istemiyorsanız Twitter'dan @krc_ysf ile iletişime geçip derdinizi anlatın sizi arayıp bilgi vereceklerdir. Muhtemelen TT müşterisi yapmak isteyeceklerdir eğer port istiyorsanız bir müddet katlanmak zorunda kalacaksınız yoksa VDSL açmazlar. 6 ay boyunca TurkNet abonesiyken Türk Telekom ile port savaşı verdim kazanamadım.

Not: Mesajınıza iletişim bilgilerinizi (tel no gibi) mutlaka ekleyin.

Yani eğer dediğiniz gibi veritabanına düşmesini diliyorum.
Bu arada portun olmaması bence imkansız çünkü daha yeni çalışmaya başladı ve hâlâ ADSL olarak gözüküyor.
Neyse, ileriki zamanlarda gelişme olursa haber vereceğim.
Zaten cumartesi günü aileme söyleyip TT'ye gideceğiz oradan soruluyorsa sorarız.

Yani eğer dediğiniz gibi veritabanına düşmesini diliyorum.
Bu arada portun olmaması bence imkansız çünkü daha yeni çalışmaya başladı ve hâlâ ADSL olarak gözüküyor.
Neyse, ileriki zamanlarda gelişme olursa haber vereceğim.
Zaten cumartesi günü aileme söyleyip TT'ye gideceğiz oradan soruluyorsa sorarız.
Rahat olun yakında görürsünüz.

Yeni konular

Geri
Yukarı