Fiber dolabı yeni çalışmasına rağmen "port yok"

ThePentium

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Dün ekmek almaya giderken 150-200 metre önümüzdeki saha dolabından geçtim ve bildiğin dolap çalışıyordu. (Dolap koyulalı 1-2 ay oldu.)
Şimdi NetSpeed'den baktım o saha dolabının olduğu sokağı sorguladığımda "port yok" diyor.
Hemen portlar takılmış olabilir mi, yoksa yeni çalıştığı için mi "port yok" yazıyor?

Yani eğer dediğiniz gibi veritabanına düşmesini diliyorum.
Bu arada portun olmaması bence imkansız çünkü daha yeni çalışmaya başladı ve hâlâ ADSL olarak gözüküyor.
Neyse, ileriki zamanlarda gelişme olursa haber vereceğim.
Zaten cumartesi günü aileme söyleyip TT'ye gideceğiz oradan soruluyorsa sorarız.

Türk Telekom portları gizliyor, kendine müşteri çekebilmek için port yok gözüküyor. Bu sebeple başka operatöre geçtiğinde Telekom ile irtibata geçip port için başvuru yapın diyorlar sonra kullanıcı gelip yukarıda anlattığımız gibi irtibata geçip TT abonesi oluyor. Bu bir pazarlama stratejisi umarım BTK bunlara öyle bir ceza keser ki bir daha bellerini doğrultamazlar bu millete neler çektirdiler attıkları kazığın haddi hesabı yok! Türk Telekom pazarlama ve kazık stratejileri üzerine bir konu kategorisi açılırsa ben de oraya onlarca konu açacak kişiyim.

Örnek olarak şöyle bir olay yaşadım: TurkNet'e geçmeden önce yaklaşık 4 ay boyunca port açılmasını bekledim açılmayınca mecbur en uzaktan eğitim sebebiyle ADSL geçtim yakında açılır umuduyla daha sonra TurkNet abonesi oldum 6 ay da öyle bekledim o esnada Telekom ile sürekli git gel port açtırma savaşları verdim o da işe yaramadı her ay en az iki kez başvuru yaptım bir türlü açılmadı. En son geçiş yaptım 1 yıldır açılmayan yok denilen portlar sabah başvuruyu yaptım daha öğlen olmadan kurulum ekibi gelip saha dolabımdaki kablomu bağladı PPP kurulumunu yaptığım gibi VDSL internetim olmuştu. Hayatımda en çok sinirlendiğim anlardan bir tanesiydi sanırım.

Öncelikle merhaba.
En son 1 ay önce mahalledeki fiber saha dolabını güncellemek için geldiler.
Güncelledikten sonra altyapımı sorguladığımda 14Mbps port var olarak gözüküyordu, ve internetim bir anda 6Mbps'den 12Mbps'ye çıktı. Bizim pakette zaten 12Mbps idi yani tam performans alıyordum. Bir de bugün bir şeyi fark ettim ben normalde bizim sokak adı değiştikten sonra altyapıda falan görmüyordu sokağı, bizde tam muhtarlığın karşısında olduğum için altyapı sorgulamada hep muhtarlığı seçiyordum. Bugün muhtarlığın gene yakınında ve aynı sokakta olan farklı bir binayı seçtim ve binayı seçtiğimde 71Mbps çıktı. Sizce benim olduğum yerde de o 70Mbps olabilir mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı