Fiber hala aktive edilmedi

kursatbris

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
CPU = Intel i7-13700KF 3.4 GHz 5.4 GHz 30MB
Anakart = ASUS PRIME B760M-A WIFI Intel 1700p DDR5 7200
RAM = Gskill Flare X5 Siyah 32GB (2x16GB) DDR5 6000Mhz
GPU = MSI VGA GEFORCE RTX 4070 TI SUPER 16G VENTUS 2X OC 16GB GDDR6X 256B
Kasa = MSI MAG FORGE 112R ARGB Atx Siyah Mid Tower
PSU = MSI MAG A750GL PCIES ATX 3.0 750W 80 + Siyah Gold Full Modular
SSD = Samsung 980 PRO 1TB SSD m.2 Soğutuculu 6900-5000 MB/s
Ek SSD = Crucial BX500 2TB SSD Disk
17 Aralıktada konu açtım o zamandan beri hiç bişey olmadı.

Merhaba,
Evimin karşısında site var ve orada fiber internet var fakat aramızda 20 metre olmasına rağmen bizde fiber yok.
Şubat 2023: Başvuru yaptık ve 1 ay içinde ekip gelecek dediler.
Nisan 2023: Evimizin 8-9 metre önüne sokağa büyük kutu koydular.
Haziran 2023: Evin girişine Türk Telekom kutusu koydular oradan kabloyu pencerenin köşesini delip içeri geçirdiler ve böyle kaldı.
Kasım 2023: Hala işlem yapılmadı üstelik internette altyapı sorgulamada fiber gözükmüyordu bizde aradık ve yer altındaki kabloda sinyal gelmiyormuş dediler. Bir de sorduğumuzda 1000mbps/30mbps internetde oluyormuş fiber bağlandığında.
Aralık 2023: Hala bekliyoruz bıktık resmen kelimenin tam anlamıyla.
Şu an 10Mbps download / 0.50Mbps upload internet kulalnıyorum ve oyun oynayamıyorum 1 saat sabit 60 ping oynuyorum sonra ful 1100 ping oluyor 5-6 dakika ping inmiyor, internet sürekli berbatlaşıyor WhatsApp'da bile mesaj gönderilmiyor. Bazen download 4-5'e düşüyor.
( Görselleri yüklemek bile 10 dakika sürdü )
Eki Görüntüle 2055608

Eski konuya gidip görsellere bakabilirsiniz.
3 kere Twitter'dan yazdım hem ümit önal etiketleyip hem ttmedya hem TT, numara istediler 1. ve 2. de aramadılar, daha bugün 3. de aradılar. En yakın zamanda ilgileneceğiz diye.
Sürekli mesaj atıyorlar altyapı çalışmaları sürüyor bittiğinde haber vereceğiz diye. Benim işlemin zaten tek kalan şeyi aktivasyon ve ev içine kablolama. Ne zaman olacak ne yapmalıyım ben ya sinirden ağlıyorum bazen. Yeni bilgisayar aldım 4070 Ti superli ama Google dahi girmiyor bilgisayar uyuyor. Geldiğinde 500/40 pket alıcam zaten, öneride bulunun.

17 Aralıktada konu açtım o zamandan beri hiçbir şey olmadı.

Eski konuya gidip görsellere bakabilirsiniz.
3 kere Twitter'dan yazdım hem ümit önal etiketleyip hem ttmedya hem TT, numara istediler 1. ve 2. de aramadılar, daha bugün 3. de aradılar. En yakın zamanda ilgileneceğiz diye.
Sürekli mesaj atıyorlar altyapı çalışmaları sürüyor bittiğinde haber vereceğiz diye. Benim işlemin zaten tek kalan şeyi aktivasyon ve ev içine kablolama. Ne zaman olacak ne yapmalıyım ben ya sinirden ağlıyorum bazen. Yeni bilgisayar aldım 4070 Ti superli ama Google dahi girmiyor bilgisayar uyuyor. Geldiğinde 500/40 pket alacağım zaten, öneride bulunun.

Beklemekten başka çare yok gibi hocam. Gene de arada arayıp sorun.

Beklemekten başka çare yok gibi hocam. Gene de arada arayıp sorun.

Bölgesel müdürlüğe gitmiştim 1 kere, sence tekrar gidip desemmi kutuyu koydunuz kablolar çekildi aktivasyon kaldı bir de iç kablolama kaldı desem?

Bende aynı durumdayıp apartmandan daireme kadar kablo bırakıldı kutular çekildi aktif edildi ama altyapı aktivasyonu bekliyorum.

Bölgesel müdürlüğe gitmiştim 1 kere, sence tekrar gidip desemmi kutuyu koydunuz kablolar çekildi aktivasyon kaldı bir de iç kablolama kaldı desem?
Söyleyebilirsin ne kaybedersin ki? Denemekten zarar gelmez. Bence söyle.

Fiber altyapısında nasıl başvuru yapıyorsunuz bu arada hocam?

Söyleyebilirsin ne kaybedersin ki? Denemekten zarar gelmez. Bence söyle.

Fiber altyapısında nasıl başvuru yapıyorsunuz bu arada hocam?

Tam bilmiyorum babam yapmıştı kusura bakmayın, babama sorup iletirim size en yakın zamanda.

Bende aynı durumdayıp apartmandan daireme kadar kablo bırakıldı kutular çekildi aktif edildi ama altyapı aktivasyonu bekliyorum.

Sizde de aynı kutumu var?

Tam bilmiyorum babam yapmıştı kusura bakmayın, babama sorup iletirim size en yakın zamanda.

Sizde de aynı kutumu var?

Bendeki kutu bu hocam içi daha dogrusu.

WhatsApp Image 2024-03-27 at 00.16.16.jpeg

Bendeki kutu bu hocam içi daha dogrusu.

Eki Görüntüle 2151606

Aynı sayılır

Aynı sayılır.

Bir hareket olduğunda sizi etiketleyip atarım nasıl ilerlediği konusunda sizde ona göre beklersiniz / hareket edersiniz hocam.

Aynı sayılır.

Bir hareket olduğunda sizi etiketleyip atarım nasıl ilerlediği konusunda sizde ona göre beklersiniz / hareket edersiniz hocam.

Siz hangi paketi alacaksınız eğer sakıncası yoksa sormamın?

Aynı sayılır.

Siz hangi paketi alacaksınız eğer sakıncası yoksa sormamın?

1000/50 ayrıca yarın Türk Telekom ilçe müdürüyle bir görüşme gerçekleştireceğim bende bir sonuç çıkarsa paylaşım yapabilirim.

Geri
Yukarı