Fiber için hat değerleri önemli mi?

102035

Kilopat
Makaleler
1
Merhaba. Birkaç hafta önce binamıza fiber geldi ve altyapımın fiber için uygun olduğu belirtildi. Sorgulamada 100Mbps alabileceğim gözüküyor, her sitede.
Ancak benim şu anki hat değerlerim fiber altyapı için önemli mi onu merak ediyorum. Çünkü 1 yıl önce 35Mbps'den altyapı çalışmaları sonrası 75Mbps'e yükseltmeye çalıştığımda hat değerleri yüzünden maksimum 50 Mbps'e yükselmişti internet hızım. Şu anda da hat değerlerim çok iyi değil. SNR margin değerim 8.9 - 9.1 arası.
Altyapım destekliyor fakat bu hat değerlerinin dönüşümde bir önemi var mıdır? Bu hat değerleriyle normal şartlarda 100Mbps alabileceğimi sanmıyorum.
Bu arada dönüşüm işlemleri şu an devam ediyor, talebimin Türk Telekom'a TurkNet tarafından iletilip kontrol edildiği gözüküyor.

1636649906077.png

Son düzenleyen: Moderatör:
GIBIRNet canlı destek mesajı: "Merhabalar fiber altyapıda limit olmadığı için garanti 100 mbit verilmektedir ışık hızı teknolojisi olduğundan. Türk telekom tarafından port hızları maksimum 100 mbit olduğu için kendileri belirlemektedir."

İleride bu maksimum hız değişebilir mi dediğimde ise şimdilik bilemiyoruz, eğer olursa sitemizde gözükür cevabı aldım.
TurkNet'de 'İnternet Paket Değişikliği' sayfasında herhangi bir paket gözükmüyor şu anlık. Dönüşüm işlemleri tamamladığında tekrar kontrol edeceğim.
Vdslde isen gözükmez oradan. Bana da GigaFiber geldi ama Vdsl farklı bir hizmet olduğu için “Vdsl altyapısında paket yükseltme” mantığı var orda. Gigafiber gelmesine rağmen orda “En yüksek pakettesiniz” diyordu. Adresinize sorgulama yapın sitesinden. Konum neresi hocam bu arada ?

Vdslde isen gözükmez oradan. Bana da GigaFiber geldi ama Vdsl farklı bir hizmet olduğu için “Vdsl altyapısında paket yükseltme” mantığı var orda. Gigafiber gelmesine rağmen orda “En yüksek pakettesiniz” diyordu. Adresinize sorgulama yapın sitesinden. Konum neresi hocam bu arada ?
Hocam Vdsl olmadığına eminim çünkü şu an bizzat TurkNet tarafından Türk Telekom'a ulaşılarak dönüşüm işlemi yapılıyor Fiber altyapı için.
TurkNet dahil tüm sorgulama sitelerinde 100Mbps, fiber altyapı gözüküyor.
Dönüşüm işlemleri tamamlandıktan sonra TurkNet ile iletişime geçeceğim paketler için. Dönüşüm işlemleri tamamlandıktan sonra sizi bilgilendiririm buradan.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı