Fiber ile birlikte VDSL modem kullanma

eziodafirenze

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, şu anda VDSL ile Türk Telekom'dan 24 Mbps'lik internet kullanıyorum. Modem salonda ve bugün Türk Telekom fiber bağlamak üzere binamıza geldi. Şimdi ben fiber bağlantıyı kendi odama yaptırıp modemi taşıyabilir miyim ve hızlarda vs. problem olur mu? Şimdiden teşekkür ederim.

Merhabalar, şu anda VDSL ile Türk Telekom'dan 24 Mbps'lik internet kullanıyorum. Modem salonda ve bugün Türk Telekom fiber bağlamak üzere binamıza geldi. Şimdi ben fiber bağlantıyı kendi odama yaptırıp modemi taşıyabilir miyim ve hızlarda vs. problem olur mu? Şimdiden teşekkür ederim.

GPON ise araya CAT kablo geliyor. Taşıman pek olanak gibi gözükmüyor. Ama iki modemi birbirine köprü atabilirsin. Ama dediğim gibi GPON ise pek bir şansın yok eğer döşediklerinden sonra fiber kablonun yerini değişeyim ya da araya kablo çekeyim demezsen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Salona kurulursa fiber kaset koyarlarsa internetten fiber kablo alıp duvar kanallarından odaya getirebilirsin.

En kötü ONT cihazının Ethernet kısmına CAT 6 takıp odana modemi götürebilirsin. Ethernet kablosu 100 metreyi geçmediği süreçe sıkıntı olmaz.

Ama kurulumu odana yapmalarını iste.

Geri
Yukarı