Fiber İnternet Hız Sorunu

BySharky

Kilopat
Daha fazla  
Babamın işi yüzünden İstanbul'dan Beylikdüzüne taşınmak zorunda kaldık. Taşındığımız sitede sadece Süperonline desteği varmış, Netmaster almaya değmez diyerek aradık geldiler. Yeni taşındığımız sitenin sadece salonlarında Ethernat kablosu varmış. Bizde modemi salona çekmek zorunda kaldık. Odamdaki bilgisayara USB Wireless almak zorunda kaldık ama 25Mbiti zor görüyorum. İşin garibi modemin dibinden bile 35 zor görüyorum.

Turkcell'in verdiği modem HUAWEI HG255s. Verdikleri Wireless ise Everest EWN-710. Modemin modelini yazdığım zaman hiç bir şey çıkmıyor, bilgi toplayamadım. Wireless tam çekiyor ama düşük hız. Modem ile Wireless arasında ise 12-13 metre var ve arasında duvar var. Sanırım hızlandırmak için iki tane seçeneğim var. Biri kablo çekmek (ki çok zor çünkü ev kira) yada modem değiştirmek. Bu konular hakkında pek bir bilgim yok açıklayıcı konuşursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler. ^-^

Hocam kablo cekmekle kira olması arasındaki ilişki ne ? Bizde kiradayız eve fiber salondan,binanin merdiven tarafından giriyor bizim odaya kadar çekili. İnternet hızınız kaç MBIT ? İndirme hızınız nedir ? İlla wireless mi kullanmak zorundasınız ?

Ev kira olduğu için duvarın içinden kablo çekemem ancak yerden çekerim. Fiber kablo sadece salona kadar gidiyor. Yani odama kablo çekmem gerek. İnternet hızım 50 Mbit.

Anladım. Eğer müşteri hizmetlerini ararsanız wireless'i değiştirmeleri konusunda konuşabilirsin zira everest'e bende bu forumda hiç haz etmiyor. Ama ben olsam kabloyu çekerdim.

Hocam o bulunduğunuz yer ile de alakalı maalesef. Ben Ankara/Çayyolunda 25MBit netin tamamını alırken başka bir Superonline'de alamamıştım.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı