Fiber İnternet İçin Modem Önerisi

FTTP diye bir sistem yok, FTTP hepsinin genel adına verilen kısaltmadır. FTTH, FTTB, FTTC var, H harfi ile biten daireye kadar fiber, B harfi ile biten binaya kadar fiber ordan CAT kablo ile modeme bağlanan sistem, FTTC ise saha kabinine kadar fiber, dolap ile modem arası 2 telli telefon kablosu(VDSL) ile hizmet verilir. T-11 kurulduğuna göre FTTB sistem kullanıcaksınız, LAN girişi olan ve 100Mbps üstü destekleyen modem lazım. Fotoğrafta bulunan gibi. Bütçe belirtmelisin.
500 TL'ye kadar çıkabilirim, iyisi olsun yıllarca kullanayım yeter bana.

Son düzenleyen: Moderatör:
FFTP tipi fiberde fiber kablo binanızın dışına konumlandırılan kutudan fiber interneti VDSL internete dönüştürür ve o şekilde olursa size modem önermemiz gerekir.
ASUS DSL AC52U alabilirsiniz.
Arkadaşın bahsettiği olay yaşanırsa boşa almış olurum, bu modemi alsam sorun çıkmaz değil mi?

Bu modem ADSL-VDSL (xDSL) ve FTTH-FTTB için gerekli olan bütün şartları sağlıyor, diyelim bu kabin FTTB değil FTTC hizmet için konuldu diyelim gene sıkıntı yaşamazsınız. Piyasada ev kullanıcıları için sunulan hizmetlerin hepsini destekliyor. Aslında servis sağlayıcınız modem verebilir, onlarla bir konuşun isterseniz.

Bu modem ADSL-VDSL (xDSL) ve FTTH-FTTB için gerekli olan bütün şartları sağlıyor, diyelim bu kabin FTTB değil FTTC hizmet için konuldu diyelim gene sıkıntı yaşamazsınız. Piyasada ev kullanıcıları için sunulan hizmetlerin hepsini destekliyor. Aslında servis sağlayıcınız modem verebilir, onlarla bir konuşun isterseniz.
Evet veriyorlar ama hizmet sağlayıcı ile bağları kopardığımızda modem geri alınıyormuş. O yüzden güzel, temiz bir tane alayım hep kullanayım istiyorum. Önermiş olduğunuz modem ile PS4 ve iki tane bilgisayara bağlanabilirim kablo ile değil mi? Wifi hız düşürdüğü için oyun v.s indirmek zorlaşıyor.

Kaç metre lazım ?
Şuan bilmiyorum ama 5-6 metreden fazla olmaz diye tahmin ediyorum.
Güncelleme: Turkcell Süperonline müşteri hizmetleri ile konuştum, bana başka bir modem olmayacağını, kendi modemlerini kullanmam gerektiğini söyledi. Neden yeni ve fiber destekli bir modem kullanamıyorum?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı