Fiber internet için sağlayıcı önerisi

DEAD7412

Picopat
Yer
Tokat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ASUS TUF Gaming RYZEN 7 7735HS RTX 4050 8GB RAM
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar, sorunum şu. Şekilde ben şu anda fiber olmayan 16 megabit olduğu iddia edilen bir internet kullanmaktayım lakin bu internet anormal bir şekilde kötü ve sürekli bağlantı kesiliyor. Bu internetin firması finet adındadır bu firmayı tercih etmemin sebebi yaşadığım ilçede sadece bu internet firmasının bayisi var. Türk Telekom, Vodafone, Turkcell falanda var ama taahhütlü internet istemediğim için bu firmaları istemiyorum. Şimdi yaşadığım binaya fiber altyapısı geldi ve 100 megabit fiber bir internete geçmek istiyorum. Tekrardan finet almayı düşünüyorum ama dediğim gibi sürekli bağlantı kesiliyor diğer firmaları da istemememin sebebi yaşadığım ilçede bayilerinin olmaması. Bunun sebebi de herhangi bir sorun olduğunda daha rahat iletişim kurup sorunu daha erken çözebilmek sizce diğer firmaların bayisinin ilçede olmaması bir önem belirtiyor mu? Belirtmiyor ise hangi firmayı önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kısa ve öz tutacağım; Hangi firmanın altyapısı daha iyiyse bölgenizde (Turk Telekom, Turkcell, Turksat vb.) o firmayla taahhüt yapın. Bu ekonomide diğer türlüsü saçma kalıyor artık. Her 3-5 ayda bir zam geliyor.

Düşük ping, ayrıca istediğiniz zaman iptal etme şansınız var, fiyatları yüksek onu da göze alın fiber bağlatmayacaksanız mantığı yok ama TurkNet'in.

Hocam fiber bağlatacağım ama bulunduğum bölgede TurkNet'in bayisi yok bir sorun oluşturur mu?

Ve ayrıca speednet de çok güzel duruyor ve fiyatları daha uygun.

Kısa ve öz tutacağım; Hangi firmanın altyapısı daha iyiyse bölgenizde (Turk Telekom, Turkcell, Turksat vb.) o firmayla taahhüt yapın
bunu nereden öğrenebilirim hocam ?

Ve taahhüt fiyatları çok yüksek ondan taahhüt istemiyorum.

Buradan altyapı sorgusu yapın:

Turkcell için:

Kablonet:

Taahhüt fiyatları aslına bakarsanız biraz gelecek fiyatlı. Yani şuan mesela benim faturam 375TL oldu. Daha şubat ayına yeni girdik. Haziran-Temmuz zamanı bir zam daha gelecek ve genelde %30'un altında olmuyor. Yani faturam 500TL'ye dayanacak. Zaten taahhütlü fiyatlarda ortalama 450-550TL arasında gidip geliyor. Yani siz şuan 18 ay taahhütlü bir internete geçseniz (Kampanyalar var ilk 6 ay 285TL sonraki aylar 500 küsür TL vs.) kesinlikle totalde daha karlı olacaksınız. Zira enflasyonist ortamda taahhüt artık karlı olmaya başladı.

Geri
Yukarı