Fiber internet önerisi

serhatcandev

Megapat
Makaleler
15
Yer
İzmir
Arkadaşlar İzmir/Karabağlar'da oturuyorum, evimde Superonline, Vodafone ve Türk Telekom'un fiberi var. Hangisini önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar İzmir/Karabağlar'da oturuyorum, evimde Superonline, Vodafone ve Türk Telekom'un fiberi var. Hangisini önerirsiniz?
Vodafone'ın fiberi çok kötü. Ping hat safhada, Türk Telekom kazık, Superonline'da farksız ama verdikleri hizmet diğerlerine nazaran daha iyi. Superonline başvurabilirsiniz.

Fiber konuda alternatiflerinin olması çok güzel.
Fiberde hepsi birbirinden iyi internet hızları sunacaklardır fakat hepsinin ping farkı var. Türk Telekom'un ping değeri İzmir'de bayağı iyi. Benim önerim Türk Telekom.
Hepimizden önce çevre komşularının fikirlerine öncelik ver. Bölgedeki hizmeti onlar bizden daha iyi bilirler.

Türkiye çok garip bir ülke. Özellikle İnternet sağlayıcıları konusunda. Ben İstanbul/Bağcılar'da oturuyorum. Türk Telekom 35Mbps'lik paketimden neredeyse hiç kayıp vermeden 32-34Mbps'ını pingsiz ve sorunsuz bir şekilde ulaştırıyor. Fakat aynı Türk Telekom Bahçelievlerde oturan kuzenimin 24Mbps'lik paketinin sadece 10-15Mbps'ını ulaştırıyor. Tabii ki bir sürü etken var fakat ne olursa olsun parasını ödediği hizmetin sadece yarısını alabiliyor. Bu çok saçma.

Hocam Vodafone'e almak en büyük hatanız olur. Türk Telekom ise yüksek fiyatlar sunuyor. Superonline ise yüksek ama TT'ye göre daha iyi fiyatlar sunuyor ve verdiği hizmet her ikisinden daha iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı