Fiber ISS önerisi

MehtCotton

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, binamda fiber altyapım var. Şu an Kablonet kullanıyorum ama farklı bir sağlayıcıya geçmek istiyorum. Aklımda TurkNet, Netspeed, Millenicom, GIBIRNet gibi firmalar var. En favori olan ikisi TurkNet ve Netspeed. Sizce hangi sağlayıcıya geçmeliyim? Müşteri hizmetleri, ping sorunları vs her şey göz önüne alındığında hangisi ön planda duruyor. Farklı sağlayıcılar da önerebilirsiniz.

Ping olarak en düşük pingi Türk Telekom'un verebileceğini düşünüyorum. TurkNet 1-2ms daha fazla oluyor bizim bu bölgelerde. Yaklaşık 4 yıldır TurkNet kullanıyorum müşteri hizmetleri son 1 yılda inanılmaz oranda gelişti.

Merhaba, binamda fiber altyapım var. Şu an Kablonet kullanıyorum ama farklı bir sağlayıcıya geçmek istiyorum. Aklımda TurkNet, Netspeed, Millenicom, GIBIRNet gibi firmalar var. En favori olan ikisi TurkNet ve Netspeed. Sizce hangi sağlayıcıya geçmeliyim? Müşteri hizmetleri, ping sorunları vs her şey göz önüne alındığında hangisi ön planda duruyor. Farklı sağlayıcılar da önerebilirsiniz.
Hocam binanızda Kablonet firmasının fiberi mi var yoksa TT fiberi mi var? Bu ayrım önemli çünkü sadece Kablonet fiberi varsa bu altyapı üzerinden başka bir firma kullanılamaz diye biliyorum ben. (Sanırım Vodafone kullanılıyordu ama tam emin değilim.)

Şu 2 adresten altyapı sorgulaması yapmanızı öneririm:

Eğer TT fiberi varsa istediğiniz firmayı kullanın aşağı yukarı aynı hizmeti alırsınız. Zaten fiber altyapıda büyük bir problem çıkmaz. Fiyatı size uygun olanı seçin derim ben.
İlla birini söylememi isterseniz Millenicom öneririm. Ben TT'nin FTTH (eve kadar fiber) altyapısında Millenicom kullanıyorum, gayet memnunum. Dediğim gibi altyapı fiber olduğu için bir sıkıntı çıkmıyor. 100'lük pakette 112-113 civarı hızları görüyorum. (Gerçi bu mesele hangi sahada olduğunuza bağlı olarak değişir. Mesela ben kısıtlaması kaldırılmış olan bir Nokia sahasındayım. Dolayısıyla 100 üzerini görebiliyorum. Bazı Nokia sahalarında kısıtlama henüz kaldırılmadığı için 100'lük paket kullanılsa da 95 civarı hız alınıyor. Huawei sahalarında zaten hız kısıtlaması yok.)
Ping değerim de kablosuz bağlantıda 8 ms, kabloluda 0 ms.
Müşteri hizmetlerinden de memnunum. Bazıları pek bilgili olmasa da hepsi ilgili davranıyor.

Millenicom taahhüt konusunda da müşteriyi rahat bırakıyor. Ne Turknet gibi taahhütsüz bırakıyor ve istediği zaman zam yapma hakkını elinde bulunduruyor ne de TT gibi taahhüt şartı koşuyor. Sabit fiyat garantisi isterseniz taahhüt verebilirsiniz.
Bütün bunlar göz önünde bulundurulduğunda Millenicom denenmeye değer bir firma.

Hocam binanızda Kablonet firmasının fiberi mi var yoksa TT fiberi mi var? Bu ayrım önemli çünkü sadece Kablonet fiberi varsa bu altyapı üzerinden başka bir firma kullanılamaz diye biliyorum ben. (sanırım Vodafone kullanılıyordu ama tam emin değilim.)

Şu 2 adresten altyapı sorgulaması yapmanızı öneririm:

Eğer TT fiberi varsa istediğiniz firmayı kullanın aşağı yukarı aynı hizmeti alırsınız. Zaten fiber altyapıda büyük bir problem çıkmaz. Fiyatı size uygun olanı seçin derim ben.
İlla birini söylememi isterseniz Millenicom öneririm. Ben TT'nin FTTH (eve kadar fiber) altyapısında Millenicom kullanıyorum, gayet memnunum. Dediğim gibi altyapı fiber olduğu için bir sıkıntı çıkmıyor. 100'lük pakette 112-113 civarı hızları görüyorum. (gerçi bu mesele hangi sahada olduğunuza bağlı olarak değişir. Mesela ben kısıtlaması kaldırılmış olan bir Nokia sahasındayım. Dolayısıyla 100 üzerini görebiliyorum. Bazı Nokia sahalarında kısıtlama henüz kaldırılmadığı için 100'lük paket kullanılsa da 95 civarı hız alınıyor. Huawei sahalarında zaten hız kısıtlaması yok.)
Ping değerim de kablosuz bağlantıda 8 ms, kabloluda 0 ms.
Müşteri hizmetlerinden de memnunum. Bazıları pek bilgili olmasa da hepsi ilgili davranıyor.

Millenicom taahhüt konusunda da müşteriyi rahat bırakıyor. Ne TurkNet gibi taahhütsüz bırakıyor ve istediği zaman zam yapma hakkını elinde bulunduruyor ne de TT gibi taahhüt şartı koşuyor. Sabit fiyat garantisi isterseniz taahhüt verebilirsiniz.
Bütün bunlar göz önünde bulundurulduğunda Millenicom denenmeye değer bir firma.

Sonuçlar bu şekilde. Yanlış bilmiyorsam bende Kablonet harici başka firmaların da altyapısı mevcut. Ama emin değilim

Dosya Ekleri

• göknet.png
    göknet.png
    16,2 KB · Görüntüleme: 21
  • telekom.png
    telekom.png
    9,7 KB · Görüntüleme: 21

Geri
Yukarı