Fiber ISS Tavsiyesi

Anıl Budak

Kilopat
Taahüt doluyor hangisi bilemedim. Şu anda Superonline fiber kullanıyorum 25 Mbps . Millenicomdan baktığım kadarıyla Türk Telekom Fiber altyapısında 85, Superonline'da 100 Mbps alabiliyormuşum. (Fiber olması şart ve fiyat 100'ü geçmesin lütfen.)

TurkNet - ADSL ve VDSL hızında Sınırsız İnternet Paketleri --> 50'ye 65 TL, 100'e 130 TL.

"Kampanya 02.04.2018 - 30.09.2018 tarihleri arasında geçerlidir." yazıyor açıklama kısmında ama halen fiber sayfasında bu paket gözüküyor.

Ayrıca Türknet Fiber'den kimler yararlanabilir kısmında sadece İstanbul'un bazı bölgeleri var. Fiberi sadece İstanbul'da mı verebilirler yoksa kendi altyapıları sadece İstanbul'da mı?

Fiber İnternet Kampanyası | Millenicom --> Millenicom fiber 24 ay taahütlü ayrıca pahalı geldi. 50'ye 90 TL, 100'e 130 TL.

Son olarak; Turkcell Fiber Süper Paket Kampanyası - TURKCELL SUPERONLINE --> Superonline fiber: 25'e 90 TL.

Türknet fena değil ama yukarıda yazdığım sorulara cevap bekliyorum. Sağolun :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Evindeki sistem ftth ya da fttb mi? Bu 2 sine göre fiber önerisi yapalım eğer VDSL ise fiber sayılmaz tam.

Son düzenleyen: Moderatör:
Türknet'in Fiber kampanyası bitti diye biliyorum. Ayrıca her yerde Türknet'in Fiberi yok. Size önerim Millenicom veya Netspeed'dir.

Bu konu hakkında fikrim hiç yok nasıl öğrenebilirim hangi biri olduğunu?

Evin içine kadar sarı renkli bir kablo geliyor ise (bakır değil) eve kadar fiberin var demektir yani FTTH sistem. Apartmanın girişine kadar fiber gelir oradan switching yapılarak cat6 bakır kablolarıyla evlere dağıtılır bu da FTTB. Sokağına kadar fiber gelir oradan mevcut bakır kablolarıyla evine kadar hat gelir o da FTTC yani vdsl hat. FTTN ise bölgeye kadar gelen ondan sonrası evine kadar katırla yola devam eder.

:

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı