Fiber kabloyu kendimiz çekip kullanabilir miyiz?

SabriKeser

Hectopat
Yer
Aksaray
Daha fazla  
50 metresi 35 TL gibi bir şeydi (daha kaliteli olanları var). Kabaca 50 metre bize yetiyor. Eve kendimiz çekip kullanabilir miyiz? Ayrıca galiba fiber desteklenmiyor galiba. 12 Mbps almam gerekirken maksimum 7-7, 5 alıyorum. Ona etki eder mi? Bu konulardan fazla anlamıyorum. O yüzden bilgi gerekirse söyleyin. VDSL kullanıyoruz şu an.

50 metresi 35 TL gibi bir şeydi (daha kaliteli olanları var). Kabaca 50 metre bize yetiyor. Eve kendimiz çekip kullanabilir miyiz? Ayrıca galiba fiber desteklenmiyor galiba. 12 Mbps almam gerekirken maksimum 7-7, 5 alıyorum. Ona etki eder mi? Bu konulardan fazla anlamıyorum. O yüzden bilgi gerekirse söyleyin. VDSL kullanıyoruz şu an.
VDSL ile 7, 7.5 alıyorsanız bir sorun var demektir. Zaten Fibere geçmeden de 3-4 kat hız alabilirsiniz. O kadar para harcamaya gerek yok. Ben pahalı diye biliyorum. Yoksa bu kadar fiyat çıkarılmazdı soranlara.

VDSL ile 7, 7.5 alıyorsanız bir sorun var demektir. Zaten Fibere geçmeden de 3-4 kat hız alabilirsiniz. O kadar para harcamaya gerek yok. Ben pahalı diye biliyorum. Yoksa bu kadar fiyat çıkarılmazdı soranlara.
Ne denesek olmadı. Eskiden 6 Mbps lik paketteydik ve 6 alıyorduk. Şimdi 12 ye geçtik ve o kadar alıyoruz. Müşteri hizmetlerini defalarca aradım ama olmadı. Fiber çekmek etki eder mi ederse çekeceğiz çünkü.

Kabloyu almaya alırsınız ama kullanamazsınız. Bir ucu santral veya fiber toplama kabinine nasıl bağlayacaksınız?

Maalesef olmaz.

Sanırım iç tesisatta bulunan CAT türü kabloyu kast ediyorsunuz. Karıştırmışsınız gibi geldi.
Apartman kutusunda fiber var diyorlar. Oraya bağlarsak olur mu peki?

Geri
Yukarı