Fiber modem icin CAT6 kablo önerisi

YasinGnd

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar bana CAT6 fiber internet için Ethernet kablosu lazım internetten baktım. Çok seçenek ve model var anlayan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim teşekkürler. Ev dublex fiber kablosunu sadece oturma odasinda var bu kabloya ek olmuyormus o yuzden modemi odada birakip kendi odama 15-20 Mt'lik bir kablo seçip direk bilgisayara bağlayacağım.

İnternetim 100 Mbps fiber V1 (müşteri temsilcisi bu bilgiyi verdi).

Son düzenleyen: Moderatör:
Aslıbda CAT6 kabloların hepsi aynı hız fark etmiyor izolasyonu iyi olsun diye onu önerdim hepsi aynı hızı veriyor yani herhangi bir CAT6 kablo alabilirsin sorun olmaz.

Hayır hepsi aynı hızı veriyor herhangi birini alabilirsin tabii CAT7 daha fazla hız destekliyor ama 1 Gbps varsa CAT6 alabilirsin.

Modem 1000MBPS destekliyor şu an binaya 100Mbps altyapı verilmiş. Modemin yaninda iken hız testi 100Mbps veriyor. Yükseltme gereği pek duymuyorum. Kurulumu yapmaya gelen teknisyen CAT6 kablo alırsanız bakır olmalı dedi verim için alüminyum kablo önermedi. Bende pek anlamadığım için sosyalda konu açmam gerekti anlayan arkadaşların yardımcı olmadı için.

Yeni konular

Geri
Yukarı