Fiberde IP TV ve Netflix performansi için kaç Mbps lazım?

Alperen88

Picopat
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar. Fiber altyapıda (FTTH) en az kaç Mbps internet paketi alınmalı ki IP TV, Netflix, Amazon Prime gibi sitelerde sorun yaşamadan donma olmadan izleme şansı olur? Online oyun oynayan biri değilim bu arada...

Hocam, 35 Mbps altında almayın derim.

Hocam, 35 Mbps altında almayın derim.
Hocam türk telekom fiber altyapısı kuruldu evime yakın zamanda. Türk telekom altyapısında alabileceğim iss ler belli.. Milenicom ve netspeed konusunda pek fikrim yok bilgim de yok.. Turknet konusunda da müşteri hizmetleri konusu baya kafa karıştırıcı.. Türk telekomun da paket fiyatları aşikar.. Sizin tecrübeniz nasil bu anlamda ? 25 mbps lik pakette sıkıntı yaşar miyim??

Merhabalar arkadaşlar. Fiber altyapıda (FTTH) en az kaç Mbps internet paketi alınmalı ki IP TV, Netflix, Amazon Prime gibi sitelerde sorun yaşamadan donma olmadan izleme şansı olur? Online oyun oynayan biri değilim bu arada...

Tüm apartman ortak internet kullanıyoruz. 3.5 Mbps download hızım var ortalama. Netflix donma olmadan izleyebiliyorum. Yani Netflix için çok endişelenmenize gerek yok.

Fazla sıkıntı olmaz. Yoğun saatlerde olabilir. Millenicom gerçek 50 kullanıyorum. Kablo ile hızı alabiliyorum. Bu tip firmalarda taahhüt zorunlu değil. Benim yok.
@Mavi Lotus, yüksek çözünürlükte izleyemezsiniz. Netflix hıza göre kalite ayarlıyor.

Milenicom müşteri hizmetlerinden memnun musunuz ? Sorun yaşadığınizda muhatap bulup sorununuzun çözülmesi uzun sürdü mü?
Fazla sıkıntı olmaz. Yoğun saatlerde olabilir. Millenicom gerçek 50 kullanıyorum. Kablo ile hızı alabiliyorum. Bu tip firmalarda taahhüt zorunlu değil. Benim yok.
@Mavi Lotus, yüksek çözünürlükte izleyemezsiniz. Netflix hıza göre kalite ayarlıyor
@Yener K. hocam siz türk telekom altyapısında FTTH kullanıyor olsanız Türk telekom, Turknet, Millenicom ve Netspeed gibi firmalardan seçecek olsanız sıralamaniz nasil olurdu? Ve bu sıralamayı yaparken kriterleriniz neler olurdu? Ben dediğim gibi oyun oynayan biri değilim... Film izleme platformlarini, ip tv ve sosyal medya platformlarını kullanicam.. Tavsiyenizi bekliyorum.. Şimdiden teşekkür ederim...

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı