Fibere geçtikten sonra internet kopmaya başladı

Penaldo

Hectopat
Merhaba, Turkcell Superonline'ye geçtik, normalde 25 Mbps, ilk aya özel 100Mbps internetimiz var ama sadece bilgisayarda indirme yaparken internet kopuyor. Sizce sorun ne olabilir? Wi-Fi adaptörü olarak mercusys MW300RE modelini kullanıyorum. Belirttiğim gibi sadece indirme yaparken ve sadece bilgisayarda kopma oluyor diğer cihazlar sorunsuz.

Merhaba, Turkcell Superonline'ye geçtik, normalde 25 Mbps, ilk aya özel 100Mbps internetimiz var ama sadece bilgisayarda indirme yaparken internet kopuyor. Sizce sorun ne olabilir? Wi-Fi adaptörü olarak mercusys MW300RE modelini kullanıyorum. Belirttiğim gibi sadece indirme yaparken ve sadece bilgisayarda kopma oluyor diğer cihazlar sorunsuz.
Sadece bilgisayarda oluyorsa Wifi adaptöründen kaynaklanıyor olabilir. Ethernet çekin wifiden daha iyidir ve kopma yapmaz. (Gayet ucuzdur, yakın zamanda metresini 2tl ye aldım)

Sadece bilgisayarda oluyorsa Wifi adaptöründen kaynaklanıyor olabilir. Ethernet çekin wifiden daha iyidir ve kopma yapmaz. (Gayet ucuzdur, yakın zamanda metresini 2tl ye aldım)
Obk arızalı olsa hiç sinyal gelmiyor bizzat ölçtüm.
Bende de ayni sorun vardi telefon girişine iyi bakin kablolari iyi kontrol edin oda olmazsa arıza kaydı oluşturun.
Fiber altyapıda hat değeri olmaz öyle hazır cevap ile atlamayın hemen.

Hocam arayıp arıza kaydı açın gelip OBK kabloyu kontrol etsinler tahminimce bir kısımda kırılma var veya modem sıkıntılı SOL ilgilenir.
Arkadaşlar sorun sadece benim bilgisayarımda oluyor diger cihazlarda İnternet var.Adaptoru 1 ay önce aldım 300mbps destekliyor sorunu nasil cozebilirim yardımcı olabilir misiniz ?

Hocam düzeltme yapıyorum bu durumda operatör kaynaklı sorun yok.

Size yapmanızı önerdiğim modem ile bilgisayar arasında ethernet kablosu çekin neredeyse kayıpsız alırsınız.

Adaptörle ilgili pek bilgim yok sahip olan arkadaşlar konuyu okursa cevaplandıracaktır eminim.

Arkadaşlar sorun sadece benim bilgisayarımda oluyor diger cihazlarda İnternet var. Adaptoru 1 ay önce aldım 300Mbps destekliyor sorunu nasil cozebilirim yardımcı olabilir misiniz?

O adaptorler pek iyi olmuyor hocam cok ısınıp boyle seyler olabiliyor. Hemde duvar mesafesi varsa durum daha da kötüye gidiyor. Kablolu baglanti yapmayi deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı