Fidye virüsü bulaştı

Konuda çok gereksiz yorumlarla dolmuş yine bilen de bilmeyen de konuşmuş. Bu tür saçma konular açılmasın diye rehber yapıyorum onu bile okuyup anlayacak insan yok.
Tek tük kişi hatırlatmışki konumu Allah'dan başka yerlere kaymamış :)
Konu sahibi rehberi oku ve istenenleri paylaş. Verdiğim haricinde bir çözüm yolu yok, boşuna mesaj kalabalıkları yapmayın yaptırmayın.

Konuda çok gereksiz yorumlarla dolmuş yine bilen de bilmeyen de konuşmuş. Bu tür saçma konular açılmasın diye rehber yapıyorum onu bile okuyup anlayacak insan yok.
Tek tük kişi hatırlatmışki konumu Allah'dan başka yerlere kaymamış :)
Konu sahibi rehberi oku ve istenenleri paylaş. Verdiğim haricinde bir çözüm yolu yok, boşuna mesaj kalabalıkları yapmayın yaptırmayın.

Kusura bakmayın. Konunuzu çok önceden okudum belki bir çözüm yolu vesayre bir şey çıkmıştır diye konu açtım ama hala çıkmamış teşekkürler dediklerinizi yapayım.

Dün bnde tisc uzantılı fidye virüse maruz kaldım. Fidye yi ödeyerek dosyalarımı kurtardım. Başka hiçbir şekilde çöZülemedi şifreler mecbur kaldık ödedik

Hocam ödeme yaptıysanız ve dosyalar açıldıysa acilen yedek alıp bilgisayari sıfırlamanızı öneririm.
Aynen o şekilde yaptık bizde. Zaten gönderdikleri şifre çözücü programı önce başka windowsda denemesini yaptık. Ondan sonra işlemlere devam ettik. Şu an için bi sorun yok dikkat etmek lazım her zamn olaydan 1 hafta önce içeri almışız virüsü. Önce çalışmış sonra bi anda herşeyi şifrelemişti. 0.012 btc olarak ödeme istediler. Şahsen geri döneceklerini umut etmiyodum ama riske girdik.

Yeni konular

Geri
Yukarı