Çözüldü FIFA 18 DirectX Function Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İşletim sistemi
Windows 10

ThePrelior

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Programcısı
  • Hata meydana geldiği zaman: Maçın ortası veya ilk 30 dakikası.
Bazen de hiç hata vermeden yukarıda belirttiğim süre içerisinde oyundan atmalar meydana geliyor veya mavi ekran arkada rrrrrr sesi eşliğinde.
FIFA 18 oyununu Windows 7'de sorunsuz oynuyordum. Daha sonra Windows 10 almaya karar verdim ve Windows 10'a yükselttim PC'yi fakat bu yükseltmeden sonra FIFA 18'de resmini koyacağım hatalar mı dersin, PUBG'de aldığım Crash'ler mi dersin hata bitmemeye başladı ve Chrome dahil videolarda çökme vs. gibi sorunlar oluştu. Bunun sebebinin güncelleştirmeler olmadığını biliyorum çünkü bütün driverları tek tek güncelledim. Ethernet kartına kadar Windows 10 güncellemeleri dahil. Hiçbir çözüm yok. Artık Windows 7'ye tekrar geri dönmeyi düşünüyorum bu sorunları yaşayan ve çözen birileri varsa yardımcı olabilirse çok sevinirim, teşekkürler.

Desktop Screenshot 2018.05.08 - 08.55.17.71.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Olabilir. Siz yine de MSI Gaming App kurun ve oradan Silent moda alıp deneyin bir.

Kurdum ve denedim ancak değişen bir şey olmadı. Problem aynen devam ediyor. Recep Baltaş

Problemi çözdüm bu konu "Çözüm" olarak sabitlenirse insanlara yardımcı olmuş oluruz.
DirectX Function ve Masa üstü'ne atmaların çözümü:

Drectx Function Error:

1.GPU Uninstaller'i indirip ekran kartı Driver'larını tamamen silin program:
Gpu Uninstaller

2.NVIDIA veya AMD'nin sitesine gidip güncel Driver'ları tekrar indirip kurunuz.
Nvidia Driver
Amd Driver

Maç Esnasında Masa üstüne atma ve Crash Sorunları (Ekranda Donma) :

• FIFA18 ayarlar menüsünden FPS'yi 60'a sabitleyin.
  • Yine aynı problem olursa şayet 30'a sabitleyin.
  • DirectX 11.0 Olarak ayarlayın.

Çözüm 1.png

Problemin Nedeni:

Bu sorunu çözmem için Python'da 2 saat harcayıp bir program yazdım bu program ani FPS dalgalarını ölçtü ve tam oyundan attığı sırada ki FPS'i log'ladı. Fark ettim ki ani FPS dalgalarını fabrika çıkışından kaynaklı sorunlardan dolayı bazı ekran kartlarında ani dalgalanmalarda şartel etkisi yapıp programı kapatıyor ne olursa olsun isterseniz CS:GO'da olun yine de kapatıyor (Ki ben bu sorunu yaşadım). Kısacası donanımsal ve yazılımsal uyuşmazlığın sonucu bu hata meydana geliyor. Tam olarak neden olarak bunu gösteremesek de dediğim gibi. Sanmayın ki performans sorunu, alakası yok aldığım FPS 180-210 arası :) Bu dalgalanmları FPS'yi kilitleyerek çözdük.

Teşekkürler.
Dilerseniz dönün. Sorun çözülmeyecek :) Ekran kartınızda donanımsal bir sorun var gibi. OC varsa kaldırın. Yoksa kartın frekansını düşürün biraz AfterBurner ile.

Recep Baltaş ekran kartında bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Eğer sorun varsa bile bunu anlayacak herhangi bir test programı vs. varsa önerebilir misiniz ? Ekran kartında Overclock tercih etmiyorum zaten kendisinden OC'li bir ekran kartı biliyorsunuz 750 Ti. Bu arada sorun çözülemeyecek derken neyi kastettiniz ?

Windows 7 sorunu çözmez diyorum. Ekran kartınız ASUS ise GPU Tweak II kurup kartı Silent moda alın. Yine olmazsa biraz çekirdek frekansını düşürün, mesela 100 MHz kadar.

Windows 7 sorunu çözmez diyorum. Ekran kartınız ASUS ise GPU Tweak II kurup kartı Silent moda alın. Yine olmazsa biraz çekirdek frekansını düşürün, mesela 100 MHz kadar.

Ekran kartım MSİ sayın Recep Baltaş. Fakat bu sorun Reddit ve EA'in resmi forumunda dile gelmiş ve sorunu çözenler genellikle problemin Fifa 18'e gelen şubat güncellemesinden sonra meydana geldiğini yazmışlar. Çözüm olarak ise bazı yollar göstermişler; Ayarlar kısmından tam ekran ayarını pencere modu olarak değiştirerek veya dil ayarını bir kere almanca veya şuan kullandığımız dilin dışındaki herhangi bir dili seçerek oyunu başlatmamız ve kapatıp tekrar eski dil ayarına çevirerek oyunu açmamız gerektiği.

Bir diğeri belgeler>FİFA 18>settings klasörünün içeriğini tamamen silmemiz gerektiğini yazmışlar bu çözüm bana en etkili olanıydı şayet bunu uyguladıktan sonra 3-4 maç böyle bir hata meydana gelmedi (Ancak sonra devam etti).

Nvidia'nın 05.09.2018 güncellemesinden sonra yukarıda resmini koyduğum hatayı almıyorum ancak şuan meydana gelen hata ise maç ekranı'nın donması ve seyircilerin sesinin devam etmesi gibi bir sorunla karşı karşıyayım. Genellikle maçın 60 ila 70.dakikaları arasında meydana gelen bir sorun. Sonraki güncellemeye kadar çözüm aramayı ve beklemeyi tercih edeceğim çünkü Windows kurmaktan gerçekten sıkıldım. Dediğim gibi problemin tamamen yazılımsal olduğunu düşünüyorum.

Olabilir. Siz yine de MSI Gaming App kurun ve oradan Silent moda alıp deneyin bir.

Kurdum ve denedim ancak değişen bir şey olmadı. Problem aynen devam ediyor. Recep Baltaş

Problemi çözdüm bu konu "Çözüm" olarak sabitlenirse insanlara yardımcı olmuş oluruz.
DirectX Function ve Masa üstü'ne atmaların çözümü:

Drectx Function Error:

1.GPU Uninstaller'i indirip ekran kartı Driver'larını tamamen silin program:
Gpu Uninstaller

2.NVIDIA veya AMD'nin sitesine gidip güncel Driver'ları tekrar indirip kurunuz.
Nvidia Driver
Amd Driver

Maç Esnasında Masa üstüne atma ve Crash Sorunları (Ekranda Donma) :

• FIFA18 ayarlar menüsünden FPS'yi 60'a sabitleyin.
  • DirectX 11.0 Olarak ayarlayın.

Çözüm 1.png

Problemin Nedeni:

Bu sorunu çözmem için Python'da 2 saat harcayıp bir program yazdım bu program ani FPS dalgalarını ölçtü ve tam oyundan attığı sırada ki FPS'i log'ladı. Fark ettim ki ani FPS dalgalarını fabrika çıkışından kaynaklı sorunlardan dolayı bazı ekran kartlarında ani dalgalanmalarda şartel etkisi yapıp programı kapatıyor ne olursa olsun isterseniz CS:GO'da olun yine de kapatıyor (Ki ben bu sorunu yaşadım). Kısacası donanımsal ve yazılımsal uyuşmazlığın sonucu bu hata meydana geliyor. Tam olarak neden olarak bunu gösteremesek de dediğim gibi. Sanmayın ki performans sorunu, alakası yok aldığım FPS 180-210 arası :) Bu dalgalanmları FPS'yi kilitleyerek çözdük.

Teşekkürler.

Çözüm
Ekran kartınız yükü kaldıramıyor. Bu bağlamda sınırlı FPS ayarı yapmak karta binen yükü azalıyor. FIFA için çözüm olsa da uzun vadede başka oyunlarda da FPS'yi kısıtlamak gerekecektir.

Kurdum ve denedim ancak değişen bir şey olmadı.Problem aynen devam ediyor. Recep Baltaş

Directx Function ve Masa üstü'ne atmaların çözümü :

Drectx Function Error:

1.Gpu Uninstaller'i indirip ekran kartı driver'larını tamamen silin program:
Gpu Uninstaller

2.Nvidia veya amd nin sitesine gidip güncel driver'ları tekrar indirip kurunuz.
Nvidia Driver
Amd Driver

Maç Esnasında Masa üstüne Atma ve Crash Sorunları (Ekranda Donma) :

• Fifa18 ayarlar menüsünden FPS'yi 60'a sabitleyin.
  • Directx 11.0 Olarak ayarlayın.
Eki Görüntüle 297729

Problemin Nedeni:

Bu sorunu çözmem için Python'da 2 saat harcayıp bir program yazdım bu program ani FPS dalgalarını ölçtü ve tam oyundan attığı sırada ki FPS'i log'ladı. Farkettim ki ani FPS dalgalarını fabrika çıkışından kaynaklı sorunlardan dolayı bazı ekran kartlarında ani dalgalanmalarda şartel etkisi yapıp programı kapatıyor ne olursa olsun isterseniz CS:GO'da olun yinede kapatıyor (Ki ben bu sorunu yaşadım). Kısacası donanımsal ve yazılımsal uyuşmazlığın sonucu bu hata meydana geliyor. Tam olarak neden olarak bunu gösteremesek de dediğim gibi. Sanmayın ki performans sorunu, alakası yok aldığım FPS 180-210 arası :)Bu dalgalanmları FPS'yi kilitleyerek çözdük.

Teşekkürler.

Merhaba. Ben de DirectX Funcition 512 MB driver hatası alıyorum. Win10 64 Bit işletim sistemim oyunu normal olarak oynayabiliyorum fakat menejer modunda o hatayı alıyorum. Ekran kartı driverlerimi silip tekrar kurmam mı gerekiyor? Tam olarak anlayamadım.

Hala bu hatayı alıyorsanız size bir önerim var. Öncelikle Microsoft Visual C++'ların hepsini kaldırıyoruz. Ardından aşağıda ekran alıntısında yer verdiğim Microsoft Visual'ları 2005'ten başlayıp sırasıyla indirip yüklüyoruz. (Not: Sıralama çok önemli, örnek verecek olursak, bilgisayarınızda 2017 sürüm yüklü ise önceki sürümler yüklenmeyecektir.) Bunları uygulayın ve oyunu test ediniz.
Bu yöntemde olmazsa bilgisayarınızı, dosyalarınızı koruyarak sıfırlayın sorun düzelecektir.

1547487685533.png

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı