Çözüldü FIFA 20 V-Sync FPS sabitlemiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Ahmeet8

Hectopat
Merhaba, eskiden bu bilgisayarımda FIFA 20'yi 75 FPS'de sabit güzel, akıcı bir şekilde oynuyordum. Bugün tekrar yükledim fakat V-Sync açmama rağmen FPS'im 75 sabit kalmadı. Oyun içinde 78-80-75 arası gidip geliyor. Bu da takılmalara sebep oluyor ve akıcılığı bozuyor. Durumu yaşayan var mı? Nasıl düzeltebilirim?

Çözüm
Oyunun dosyalarını doğrulamayı dener misin? Eğer NVIDIA veya AMD ekran kartın varsa kartın Denetim Masası'ndan FPS sınırlaması koyabilirsin.
Oyunun dosyalarını doğrulamayı dener misin? Eğer NVIDIA veya AMD ekran kartın varsa kartın Denetim Masası'ndan FPS sınırlaması koyabilirsin.

Çözüm
FPS sabitleyen V-Sync değil G-Sync.
V-Sync dikey eşitleme ayarıdır. Bazı durumlarda performansı kötü etkilemektedir.

Fakat ben eskiden V-Sync açarak 75 FPS sabit bir şekilde oynuyordum. En fazla 76 oluyordu FPS nadiren oda hiçbir problem getirmiyordu. Daha 2 hafta öncesinde bu şekilde oynarken şu an neden böyle oldu anlamadım. Oyunun kendisinden sabitliyordum FPS'i.
G-Sync nasıl açabilirim bilginiz var mı? Sanırım monitörümde adaptive-Sync diye bir özellik vardı.

FPS sabitleyen V-Sync değil G-Sync.
V-Sync dikey eşitleme ayarıdır. Bazı durumlarda performansı kötü etkilemektedir.

Fakat ben eskiden V-Sync açarak 75 FPS sabit bir şekilde oynuyordum. En fazla 76 oluyordu FPS nadiren oda hiçbir problem getirmiyordu. Daha 2 hafta öncesinde bu şekilde oynarken şu an neden böyle oldu anlamadım. Oyunun kendisinden sabitliyordum FPS'i.
O G-Sync'den dolayı oluyordur. V-Sync'in FPS sabitleme gibi bir özelliği yok.
NVIDIA Denetim Masasından G-Sync'i aktif edebilirsiniz.

Artı -1 Eksi
Dostum, bu arada dosya doğruladım ve problem çözüldü. Önerin için teşekkür ederim. Sorunu çözdüm.

Önemli değil. İyi oyunlar.

O G-Sync'den dolayı oluyordur. V-Sync'in FPS sabitleme gibi bir özelliği yok.
NVIDIA Denetim Masası'ndan G-Sync'i aktif edebilirsiniz.

Dostum V-Sync FPS sabitlemedir. Monitörün Hz değerini FPS değeri ile eşitlemeye yarıyor.

Artı -1 Eksi
Dostum V-Sync FPS sabitlemedir. Monitörün Hz değerini FPS değeri ile eşitlemeye yarıyor.
V-Sync dikey eşitleme sağlar. Çözünürlük oranlamasıyla FPS değerini monitörün yenilenme hızına düşürür. Buna FPS sabitleme denilemez. FPS'in sabitlenebilmesi için monitörle uyumlu çalışan FreeSync ve G-Sync kullanılır.

Ayrıca monitörün Hz değerini FPS ile eşitlemeye yarıyor demişsiniz, monitörün yenilenme hızıyla yazılımsal olarak oynanamaz.

Artı -1 Eksi

Geri
Yukarı