FIFA 21 rezalet ötesi bir oyun

memorishy

Hectopat
Makaleler
19
Yer
Giuseppe Meazza
Geçtiğimiz günlerde FIFA 21 Game Pass'e geldi. Hatta bunun şerefine arkadaşıma bize kalması için gelmesini söylemiştim. Geldi. Telefonum sayesinde oyunu konsoluma önceden indirmiştim. Lakin hevesimiz kursağımızda kaldı çünkü oyunu oynayamadık. Arkadaşım geldi, iftarımızı yaptık, sahurumuzu yaptık, sabahladık ve hala oyuna erişemiyorduk çünkü Kanada saatine göre ayarlamışlar. Arkadaşım gittikten sonra saat akşam 6'da falan oyuna nihayet girebildim. Birkaç gündür de test yapıyorum.

Bu oyun bir tek bana mı garip geldi? Çıktığından beri FIFA 20 oynayan biriyim ve bu oyun bana aşırı hantal geldi.
Oyunun en hızlı oyuncularından biri olan Sterling ile topu sürüyorum fakat adamın kıçını kaldıracak hali yok neredeyse. Oyuncuların gölgeleri yok. Adamın biri bana gol attı, gol sevincinde bir de ne göreyim? Tribündeki seyirciler sırtını dönük bir şekilde golü kutluyorlar? Afrika'da geleneksel kabile dansı mı bu yoksa bir hata mı?
Adam kalecimle karşı karşıya gelmiş kalecimi açmama rağmen kalecim sadece yürüyor. Topu kurtarmaya tenezzül bile etmiyor. Pozisyonu daha da zorlaştırmak isterken adamın işini daha da kolaylaştırıyorum çünkü kalecim sadece topa doğru yürüyor. İnsan bir yatar bi' elini uzatır yahu.

Sanırım yeni nesil oyun böyle deyip bu sefer de bilgisayarıma indirdim karşıma çıkan da bu oldu.

1620595700090.png

Evet, menüde yazı yok. Böyle aptal bir oyun olabilir mi? Şu oyunu sadece Ultimate Team'den milletin paralarını cebinize indirmek için mi yapıyorsunuz? Şu oyunu iki tane Tester'a oynatamadınız mı veya gelen Feedback'lere hiç mi bakmadınız? Yeni oyunun çıkmasına aylar kalmış şu oyunun haline bak. Rezalet.

Şimdiden söyleyeyim "O zaman oynama" diyecekler gelmesin.

Hiç bir zaman FIFA oyunları ile aram olmadı, inşallah olmaz da. Sizin sayenizde bunu bir kez daha kendime hatırlatmış oldum. Teşekkürler.

+ her sene UT de takım kuruyorlar ona para gidiyor ve bir dahaki sene siliniyor. Bir ara FIFA World vardı. Takımın hep kalıyordu tabiki EA geliri yetmedi ve kapattı.

Bu NBA 2K serisi içinde geçerli bir durum. 2K15'ten beri grafik anlamında bir gram ileri gitmeyip her konuda geriye giden bir seriydi. En sevdiğim oyun serisinden en nefret ettiğim oyun serisi haline geldi zamanla.

Her sene aynı oyunu kadroları yenileyerek satıyorlar işte. Bilgisayarda oynuyorsanız her yıl resmi olmayan kadro yamaları çıkıyor. Örnek olarak FIFA 21'i FIFA 24 çıkana kadar bu yöntem ile oynayın sonra FIFA 24'e geçin. Bu sayede yenilik, değişiklik hissedersiniz kadrolar dışında.

Şimdiden söyleyeyim "O zaman oynama" diyecekler gelmesin.

Hiç bir zaman FIFA oyunları ile aram olmadı, inşallah olmaz da. Sizin sayenizde bunu bir kez daha kendime hatırlatmış oldum. Teşekkürler.
Arkadaşlarla mecbur bir araya geldiğimizde, ortak eğlence alanımız sadece bu oyundan ibaret. Zorunluluktan oynuyoruz diyebilirim. Ama ben eğlenmeye girdiğim oyunda şu aptal glitchleri, bugları görmek istemiyorum. Çok mu şey istiyorum?

Her sene aynı oyunu kadroları yenileyerek satıyorlar işte. Bilgisayarda oynuyorsanız her yıl resmi olmayan kadro yamaları çıkıyor. Örnek olarak FIFA 21'i FIFA 24 çıkana kadar bu yöntem ile oynayın sonra FIFA 24'e geçin. Bu sayede yenilik, değişiklik hissedersiniz kadrolar dışında.
FIFA 19 oynuyordum, sonrasında 21'e geçtim ; aralarında cidden fark var. Dediğiniz gibi olsa ama üstüne EA cidden koyuyor bazen. PES 21 de oynuyorum ama lisans yok, yama kursam da FIFA gibi asla olmuyor. Online sistemi daha da berbat.

Geri
Yukarı